Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Екологічний День міста разом із Гончарівкою

21.09.2021 16:52

Днями наше місто стало ще на один рік дорослішим! Херсону виповнилося 243 роки. Серед великої кількості урочистостей і концертів був один захід, який вирізнявся екологічною повісткою. У сквері Тараса Шевченка (навпроти будівлі Палацу молоді та студентів) відбувся фестиваль «Херсонські дЕКОрації». Позаду пам’ятника Кобзарю облаштували сцену, на якій виступали музичні молодіжні колективи та ведучі заходу, у самому сквері було чимало палаток із цікавинками для херсонців. Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки теж взяли активну участь у цьому фестивалі з нагоди дня народження Херсона! До уваги земляків співробітниця екоцентру Юлія Данилевська представила виставку «Екологічні альтернативи» та перегляд літератури екологічної тематики. Про нашу виставку ми вже неодноразово розповідали – це товари щоденного вжитку (канцелярія, доглядова косметика, зубні щітки, бахіли, нешкідливі миючі засоби, мочалки з люфи тощо), які виготовлені з екологічних матеріалів, є багаторазовими та легко піддаються переробці.

Попри дощову погоду, біля локації Центру екологічної інформації було велелюдно! Гості фестивалю уважно слухали про переваги екологічного способу життя! Також на святі було багато наших друзів і соратників, з якими ми вже не раз проводили спільні суботники та інші екологічні заходи. Молодіжна команда «ZeroWasteSchool» запрошувала містян скласти великий красивий пазл у формі серця, який вони виготовили з червоних пластикових кришечок у майстерні «Пластикова реінкарнація». Херсонський державний університет представив виставку домашніх рослин. Співробітники Національного природного парку «Нижньодніпровський» грали з гостями фесту в цікаву гру «Чим пахне Херсон». Вони зав’язували очі гравцям і давали їм понюхати різні аромати: прокислі кавуни, миючі засоби із вмістом фосфатів, сигаретні недопалки… У такий креативний спосіб екоактивісти намагалися донести, що довкілля Херсона потерпає від негативних проявів людської діяльності. Фестиваль «Херсонські дЕКОрації» не тільки екологічний, але й інклюзивний – «сонячні діти» підготували чудовий виступ про дружбу та толерантне ставлення до людей, які чимось відрізняються від більшості. Ведучим заходу був херсонський театральний режисер Андрій Май.

У той самий час на іншій нашій локації керівниця екоцентру Юлія Тищенко взяла участь у фестивалі морських традицій «Ринда», який відбувався на набережній біля готелю «Фрегат». Вона також представила виставку «Екологічні альтернативи», розповіла, як правильно користуватися тими чи іншими засобами, та інформувала про сортування сміття. Заходи екологічної тематики на святі користувалися значним попитом. Схоже, Херсон поступово стає європейським, і люди починають піклуватися про рідне місто та природу регіону.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 2425262728
2930