Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Екологічний форум Природа волає SOS!

Меню розділу

Екологічний форум Природа волає SOS!

Байдужість людей та погана робота правоохоронних органів завдають непоправних збитків екосистемі.

17-18 листопада у приміщенні Херсонської обласної універсальної бібліотеки імені Олеся Гончара пройшов III Міжнародний екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета». Організаторами заходу, на якому відомі академіки, професори та доктори наук, журналісти, члени громадських організацій та представники влади порушували важливі проблеми стосовно ситуації щодо навколишнього середовища, традиційно виступили Херсонська торгово-промислова палата, міська рада та Регіональний центр інвестицій та розвитку.
Крім вітчизняних учасників, у роботі форуму цього року взяли участь представники Росії, Норвегії, Канади та Швеції. Серед почесних гостей - Консул Генерального консульства Російської Федерації в Одесі Андрій Сидельников, керівник норвезької програми «Чисте виробництво та ефективність» Бйорн Боргаас, заступник генерального директора Московської торгово-промислової палати Олексій Шестимиров, представник Російської асоціації водозабезпечення Тарас Васько, начальник відділу басейнового управління водних ресурсів Білгородської області (РФ) Юрій Атанов, виконавчий директор Канадсько-української торгово-промислової палати Емма Турос та інші.
- Ріки та повітря не мають кордонів, - сказав на відкритті форуму Олексій Шестимиров.
- Екологічні проблеми для всіх спільні, їх потрібно вирішувати разом, у тому числі й на таких форумах. Уперше завітавши до Херсона, я відчуваю себе в екологічно чистішому місті, ніж Москва. Тут значно легше дихається.
У рамках дводенної програми форуму відбулася виставка «Водні ресурси Херсонщини»; активна робота науковців у секціях «Питання збереження та оздоровлення Дніпровського басейну - міжнародний погляд», «Екологія міста. Вода та водозабезпечення», «Екологія аграрного комплексу» та вперше пройшло засідання за круглим столом з теми «Екологія та культура».
Важливим з точки зору подальшої міжнародної співпраці був захист проектів у рамках українсько-норвезької програми «Чисте виробництво та енергоефективність». Активні дискусії точилися між науковцями-теоретиками та практиками сільгоспвиробництва на конференції з відродження вівчарства на Херсонщині «Чиста продукція: проект відродження вівчарства «Золоте руно Таврії».
Підбиваючи підсумки роботи форуму, більшість його учасників зійшлися на думці, що чи не найбільших збитків природі України завдає байдужість людей. Взяти для прикладу хоча б засмічені побутовим сміттям відпочивальників наші ріки та ліси. А правоохоронні органи на це майже не реагують.
- Я працюю у складі адміністративної комісії міськвиконкому, - розповів заступників міського голови Херсона, модератор круглого столу «Екологія міста» Микола Соловйов. - Ми штрафуємо городян за незадовільний санітарний стан. І хоча штрафи чималі (до 1700 грн. з підприємства та до 1360 грн. з городян), але толку мало. Бо лише 5-10% городян їх сумлінно сплачують. Виконавча служба цього не контролює. На мою думку, нині негативно працює у напрямі збереження екології вся правоохоронна система. Ми можемо вчити школярів екологічній культурі. Натомість дорослих потрібно дієво карати гривнею, жорсткими законодавчими засобами.
Екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» уже третій рік поспіль став універсальним майданчиком для небайдужих людей - десятків вчених та представників ділових кіл, громадськості, на якому гуртом можна було поділитися своїм розумінням суті екологічних проблем та спробувати знайти шляхи їх вирішення.
     Новий день - 2011. - 1 грудня                                                                      Вадим Лубчак

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031