Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Екотема на дебатному раунді

18.10.2016 12:58

В Центрі екологічної інформації на цих вихідних зібрались екоактивісти, херсонські дебатери та молодь, що зацікавлена у вивченні англійської мови. А об’єднав усіх учасників англомовний дебатний раунд на екотему. Ініціаторами проведення гри стали Центр екологічної інформації ХОУНБ ім. Олеся Гончара та дебатний клуб «John Howard`s debate club». Реалізація задуманого відбулася за підтримки Херсонської молодіжної ініціативної групи «Кип’яток» та профспілкового комітету студентів Херсонського державного університету.

Зустріч розпочалася з міні-екскурсу для новачків про дебати. Після жеребкування та визначення позицій чотири команди приступили до підготовки до раунду за британським форматом. Суддями гри стали: Анастасія Супрун, яка відновила дебатний рух на Херсонщині, та Олександра Писларь, голова профкому студентів ХДУ.

Всупереч дебатній традиції, тему гри було оголошено завчасно, щоб надати можливість учасникам краще підготуватися. Адже тема  першого в Херсоні англомовного дебатного раунду зовсім не проста – «This house believes that activities of environmental organizations are senseless» (Ця палата вважає, що діяльність екологічних організацій не має сенсу).

Промови гравців були насичені вагомими аргументами і за, і проти. Так, одні наголошували на важливих напрямках діяльності екологічних організацій: створення публічної дискусії між владою та громадою, вплив на прийняття рішень; екологічна освіта та виховання. Інші відстоювали позицію щодо безглуздої діяльності екологічних організацій, згадуючи про невдалі екоакції та короткотерміновість отриманих результатів. Але цей аргумент було розбито, адже one-day effect is already effect (результат і на один день – вже результат).
Після гри молодь долучилася до обговорення актуальних екологічних проблем та спільного пошуку реальних рішень.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930