Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Екскурсійний мультикультурний проект «Котел Аріанта» стартував у Херсоні

26.08.2019 11:46

Екскурсійний проект «Котел Аріанта» – спільна робота Регіонального інформаційного центру та Центру Європейської інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, проекту екскурсій нового покоління «Міфи та бувальщини “Міста Річкової Зірки”», громадської спілки «Таврійський туристичний альянс», Обласної Ради національностей та корінних народів при ХОДА, Асоціації шеф-кухарів Півдня України, туристичної фірми «Тур-Плаза».

Нещодавно у Херсоні пройшла презентація цього нового проекту мультикультурних екскурсій – «Котел Аріанта». Перша з них присвячена внеску греків у розвиток нашого краю.

Історія Херсона багатонаціонального буде представлена серією екскурсій, старт яких відбудеться 14 вересня – у День міста.

Адже в Херсоні живуть представники десятків різних національностей і, безперечно, потрібно привертати увагу туристів подібними проектами.

Як розповідає легенда, саме в Таврії скіфський цар Аріант перерахував своїх підданих, наказавши кожному принести йому наконечник стріли. Потім з наконечників відлили величезний котел, який, до речі, і досі шукають археологи по всьому півдню України.

Але є й метафоричне значення вислову «котел Аріанта» – це «плавильний котел» націй, якраз такий, як у нас, у Північному Причорномор’ї. Подібний наконечник стріли учасники генерального прогону екскурсії тримали в руках – його виготовив відомий краєзнавець Андрій Лопушинський. 

Демо-версія екскурсії «Котел Аріанта. Грецький внесок» пройшла на території Херсонської фортеці і Грецького (Купецького) передмістя під автентичну грецьку музику. Від екскурсоводів та з театралізованих сценок любителі історії дізналися про давньогрецькі легенди, про героїв та авантюристів, церкви, палаци та бібліотеки і навіть вивчили деякі грецькі слова!

Вся екскурсія була безпосередньо пов`язана з греками, які стали одними з перших жителів Херсона у кінці XVIII століття.

Кожну таку мандрівку з «Котла Аріанта» планується завершувати знайомством з національною кухнею народу.

Таким чином ми привернемо увагу до історії представників всіх національностей Херсона та Херсонщини і нагадаємо: ми, громадяни України, нащадки українців, греків, німців, французів, італійців, – різні, але ми – єдині!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 212223
24252627282930