Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Енді Вейр «Марсіянин»

19.02.2020 13:48

Історія зустрічі цього роману з читачами дійсно неймовірна. Це саме той випадок, коли 90% подивилися спочатку фільм, а потім дізналися, що він знятий за мотивами книги.

Насправді ж після відмови кількох літературних агентів Енді Вейр  опублікував роман на власному сайті ще у 2011 році. Потім на Amazon була розміщена копія книги з ціною за скачування у 99 центів. Вже через три місяці видання було завантажено 35 тисяч разів, моментально очоливши список найпродаваніших науково-фантастичних книг. Вже потім були і публікації, і аудіоверсії, і сам фільм.

«Марсіянин» – це щоденник вигаданого американського астронавта Марка Вотні, і свою історію він розпочинає такими словами: «Мені повний гаплик. Отака моя зважена думка. Гаплик… Навіть не знаю, чи прочитає це хто-небудь. Може, зрештою мої записи хтось таки знайде. Років так за сто».

Усі члени екіпажу «Ареса 3» вважають астронавта мертвим і вже знаходяться на половині шляху на Землю. Марк, ботанік та інженер-механік, залишається сам на Марсі і змушений імпровізувати, щоб вижити.  Він намагається вирощувати картоплю в марсіянському середовищі , спалювати водень, щоб добути воду та починає модернізацію одного з роверів «Ares 3».

Зрештою НАСА все ж виявляє, що Вотні живий. Національне управління  спішно готує безпілотний зонд, щоб відправити запаси їжі, однак ракета вибухає.
У Вотні майже не залишилося їжі та обладнання, аби вижити. Та вихід можна знайти завжди, навіть у такій екстремальній ситуації.

Книга написана реалістично та захопливо, а тому й читається неймовірно легко. Одразу видно, що автор провів багато часу за вивченням цього питання.  Часом не дуже віриться у всемогутність героя, бо він знає вирішення абсолютно всіх проблем і має відповіді на всі питання. Такий собі супер-герой.

Та з іншої сторони, ця ж ситуація є гарним мотиватором для тих, хто опинився у скрутному положенні. А ще кожен запис у щоденнику Марка сповнений добірним гумором та оптимізмом. Тож якщо ви шукаєте книгу, здатну захопити вас з головою, «Марсіанин» – точно те, що треба.

Авторка відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31