Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Ерік Берн «Що ти кажеш після привітання?»

05.01.2024 00:15

А ви знали, що життєвий план людини, звісно - у загальних рисах,  складається до шести років? З казок, поведінки та розповідей рідний, спілкуванню з друзями вже у такому ранньому віці ми вирішуємо, як проживемо своє життя. Все, звичайно, не аж так буквально і категорично, але Ерік Берн стверджує, що саме на цьому все і ґрунтується. 

Книга “Що ти кажеш після привітання?” присвячена сценаріям людського життя, їх формуванню та можливостям вносити зміни. Повірте, ви навіть до цього не уявляли, що можна аж так детально розписати людське життя поетапно. 

Видання присвячене транзактному аналізу. В його основі лежать різні Я-стани людини, в яких вона перебуває в залежності від обставин життя. А сам сценарій життя тісно залежить від оточення людини в дитинстві та її батьків, які буквально “ліплять” маленьку особистість в залежності від своїх бажань та планів. Саме через це і формується три типи сценаріїв розвитку подій кожної особистості. Вона може стати переможцем, непереможцем або невдахою. 

Берн виділяє три типи людських станів: батько, доросла людина та дитина. І тут, ми певні, ви мимоволі згадаєте безліч своїх знайомих, які ведуть себе відповідним чином. Може бути навіть цікаво розкласти чиюсь поведінку відповідно до однієї з цих ролей. А якщо спробувати проаналізувати себе, то точно полините у дослідження з головою. Головне тут - дивитися на все максимально об'єктивно. 

Книга “Що ти кажеш після привітання?” - це той випадок, коли напис на обкладинці “Абсолютний міжнародний бестселер” є повністю правдивим. Ерік Берн має мільйони прихильників в усьому світі. Він намагається розкласти психологію по поличкам та розповісти про неї доступною мовою. Але все ж варто наголосити - це видання явно не з тих, що читається на одному диханні. Воно вимагатиме від вас часу на обмірковування, пауз, щоб скласти все докупи та подекуди навіть звернення до додаткових джерел, щоб детальніше розкрити певні аспекти. Але якщо ви - прихильник психології чи психотерапії. вас не лякає складна термінологія та науковий підхід, або ви просто вірите в запрограмовані сценарії людського життя, прочитати цю книгу буде корисно.  

Авторка відгуку: Анастасія Козак

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 232425262728
293031