Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Фотовиставка «Крим. Спротив»

23.05.2019 07:03

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Україна відзначає 75-ту річницю того жахливого дня, коли жінок, дітей, інвалідів війни, ветеранів та людей похилого віку зігнали до товарних вагонів, та ущент заповнив їх переселенцями, відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки.

З цієї нагоди у нашій книгозбірні за ініціативи Сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відкрилась персональна фотовиставка Антона Наумлюка «Крим. Спротив». Представлені фотографії розповідають про нову кримську реальність, яка спіткала громадян України в умовах окупації Криму з 2014 року.  На світлинах зображені чисельні «судилища» над кримськими татарами і   українцями. Серед них: видатний український режисер Олег Сенцов,  який став могутнім символом незламності в боротьбі проти кремлівської влади; Олександр Кольченко, який є соратником Олега Сенцова; Володимир Балух – мешканець Криму, який публічно відмовився від отримання російського громадянства, залишившись громадянином України; активіст Геннадій Лемешко та кримськотатарські активісти Бекір Дегерменджи, Наріман Мемедінов, Едем Бекіров, Ільмі Умеров, Гульсум Алієва; а також члени їх родин, батьки та діти.

Кожен із відвідувачів фотовиставки за бажанням може залишити свій відгук від побаченого. Так, наприклад, херсонка Олена Григор'єва зауважила, що для неї «…було дуже важливо, аби мій 11-річний син бачив і розумів, що зараз відбувається на нашій землі у Криму, що окупанти засуджують людей без доказів, «фабрикують справи». Але, навіть не зважаючи на шалений тиск, люди продовжують жити з Україною в серці».

Судові процеси над незгодними із встановленням на території Криму російської влади продовжуються і сьогодні. Боротьба триває, сила правди та гідності не полишає серця людей, які чекають повернення Кримського півострову під українські прапори.   

Виставка «Крим.Спротив» експонується на III поверсі бібліотеки у Центрі екологічної інформації до 26 травня (включно). Не будьмо байдужими до подій, що відбуваються!

 

Фото: Сектор у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031