Головна Новини Гепатит: вчасно діагностуємо і лікуємося

Гепатит: вчасно діагностуємо і лікуємося

26.07.2019 10:51

28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами.  Така дата обрана не випадково, адже саме в цей день народився відомий американський вчений і лікар Барух Самюель Бламберг, який відкрив вірус гепатиту B, а пізніше розробив діагностичний тест та вакцину.

Сам гепатит – захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження, – одна з найнебезпечніших хвороб людства. І все тому, що хворіє нею майже кожен третій житель планети. У деяких країнах заражені гепатитом більше половини населення.

Головною ціллю вірусу є печінка. Існує п'ять основних вірусів гепатиту – типи A, B, C, D і E. Кожен із цих типів може мати серйозні наслідки для здоров'я. Зокрема, гепатити В і С призводять до розвитку хронічного захворювання у сотень мільйонів людей і, в цілому, є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки. За рівнем смертності дана інфекційна хвороба стоїть на другому місці після туберкульозу, а число людей, інфікованих гепатитом, в 9 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих. Смертність від гепатиту зростає протягом останніх двох десятиліть, що свідчить про недостатню інформованість і заходи боротьби з проблемою в усьому світі.

При своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, на щастя, з цією хворобою можна успішно боротися. Запрошуємо всіх бажаючих до відділу документів з медичних наук Гончарівки (IVповерх) ознайомитися з виданнями з питань профілактики та лікування гепатиту. З цією метою у відділі організовано тематичний перегляд літератури «Гепатит: вчасно діагностуємо і лікуємося». Чекаємо на вас!

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день