Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Гість Гончарівки – відомий литовський режисер

13.05.2019 13:28

У рамках Днів Литовської культури в Україні та до 95-річчя від дня народження видатного литовського актора театру і кіно Донатаса Баніоніса з  творчою зустріччю до Херсона завітав його син – режисер, сценарист, актор Раймундас Баніоніс.

Прес-конференція для журналістів, прихильників кіно та литовської культури пройшла в стінах нашої книгозбірні. На правах господарів працівники Гончарівки встигли поспілкуватися з режисером ще до її початку та задати свої 7 «каверзних» питань. Зокрема, бібліотекарі поцікавились, що Раймундас може порадити почитати, подивитися, послухати, скуштувати. Він пропонує читати, в першу чергу, класику і вважає, що режисером може стати тільки той, кому є, що сказати. Литовський гість виявився справжнім поціновувачем класичних творів, а серед українських письменників Баніоніс виокремив Андрія Куркова. «Мой выбор – классика. В ней – вся основа. Но сейчас появилось много достойных произведений современных авторов…», – сказав він в інтерв’ю.

Зустріч розпочалася з подарунків та теплих слів, адже саме сьогодні Раймундас Баніоніс святкує свій день народження. У якості подарунка та на теплу згадку про наш південний край режисер отримав вишиванку. «Когда-то в Киеве у одного актера я увидел подобную… Хотелось и себе такую! Вы словно прочитали мои мысли – и вот мечта осуществилась», – ділився враженнями від презенту Раймундас.

Раймундас Баніоніс розповів присутнім про сучасні тенденції литовського театру та кіно, ділився враженнями від України, розкрив деякі секрети своїх творчих планів.

Окрема увага була приділена його знаменитому фільму «Діти з готелю “Америка”», який вже днями зможуть побачити херсонці. Кінострічка, що вийшла на екрани у 1990 році, показує життя молодих литовських хлопців 70-х років, які прагнули власної свободи. Фільм одразу здобув шалену популярність серед глядачів і не втрачає її й сьогодні. Секрет такого успіху, на думку самого режисера, полягає у тому, що стрічка розповідає про намагання здобути не політичну, а саме людську свободу, коли кожен має право думати і говорити про те, що його, дійсно, хвилює та цікавить.

Попереду у Раймундаса Баніоніса – насичена програма перебування у нашому місті: відкриття фотовиставки, демонстрація у ККЗ «Ювілейний» власного фільму «Діти з готелю “Америка”», спілкування з творчою молоддю та кіноаматорами, знайомство з природними та історичними перлинами Херсонщини. А в четвер, 16 травня, у Гончарівці для всіх бажаючих режисер проведе майстер-клас з режисури та сценографії кіно.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930