Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Гончарівка – це люди, креативні ідеї та простір для життя

24.09.2019 21:12

Витончена і прекрасна херсонська осінь завжди викликає захоплення своїми природніми барвами та колоритами. Найяскравіший сезон року зачаровує нас кольорами, ранковими туманами, дощем і сонцем. У цю казкову пору влаштовувати багатоманітні осінні свята вже стало традицією для Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. А в останній день вересня разом зі всією бібліотечною спільнотою ми відзначаємо своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Це – влучна нагода привернути увагу до ролі книгозбірні у сучасному житті суспільства, коли відбувається зміна функцій та призначення бібліотек взагалі. Вони повинні гармонійно оптимізувати та інтегрувати традиції і новаторство та, в решті решт, відповідати на всілякі запити «цифрового» покоління.

У рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек Гончарівка підготувала масштабний цикл заходів. І розпочався він саме сьогодні, 24 вересня, відкриттям у нашій книгозбірні одного із перших в Україні інформаційних терміналів. Ініціативу їх встановлення впроваджує Українська фундація правової допомоги (УФПД) за підтримки Програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Головне завдання термінала – забезпечення ефективної комунікації між владою та населенням, спрощення системи доступу до інформації та процедури звернення до органів місцевого самоврядування. Інформаційний термінал надаватиме доступ до найбільш запитуваних сервісів та послуг установ Херсона, які зараз розпорошені по різних ресурсах у мережі Інтернет, виконуватиме консультативно-інформаційну функцію.

Меню включатиме розділи: «Довідник містянина», «Записатися на прийом», «Звернення до органів влади», «Мій депутат», «Мій дільничий», «Сервіси ОМС», «Новини громади», «Інформація про права», «Туристичний путівник» тощо.

Введення в роботу такого інформаційного термінала, а згодом – і мобільного додатку «Безпечна громада», дозволить херсонцям забути про черги, знизить кількість «нецільових» звернень, виключить неефективну комунікацію, збереже час держпрацівників.

На відкритті були присутні очільники області та міста, представники УФПД, меценати, друзі бібліотеки, активні користувачі. Директор УФПД Микола Олександрович Сіома (м.Київ), головний ініціатор та натхненник проекту, зазначив, що інформаційний термінал представляє собою «…електронну точку доступу для всіх, хто не боїться публічно репрезентувати свої сервіси. Термінал, дійсно, демонструє готовність до співпраці. Це – пілотний проект, право на його впровадження виграли поки що тільки 5 громад України». Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Веніамінович Гусєв акцентував, що відкриття цього термінала – впевнений крок до того, щоб на Херсонщині максимальна кількість сервісів була доступною через мережу Інтернет, «щоб ми, дійсно, стали областю смартфонів». Юрій Веніамінович висловив подяку керівникові книгозбірні Надії Іванівні Коротун та всьому колективу Гончарівки за небайдужість, переконливий рух уперед і розвиток. У час, коли «…диджиталізація крокує швидкими темпами», ще більше подібних інформаційних технологій побажав Гончарівці заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу та аналітичного забезпечення управління патрульної поліції в Херсонській області Департаменту патрульної поліції Євген Миколайович Лехновський, який, до речі, вже протестував термінал.

Урочистості продовжились в актовій залі книгозбірні. Із професійним святом Гончарівку привітали почесні гості: голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Веніамінович Гусєв, перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Васильович Зеленчук, начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Світлана Віталіївна Думинська, голова Херсонського обласного профспілкового комітету працівників культури Віктор Володимирович Величко, начальник управління культури Херсонської міської ради Лариса Анатоліївна Косенко, голова Дніпровської районної у м. Херсоні ради Владислав Андрійович Кондратов, президент Херсонської торгово-промислової палати, голова Піклувальної ради бібліотеки Вікторія Володимирівна Остроумова.

Голова ХОДА Ю.В.Гусєв, який, до речі, свого часу немало годин провів у стінах Гончарівки, навів приклад, як і з чого розпочалася діяльність всесвітньо відомого навчального закладу – Гарвардського університету США, що народився саме завдяки бібліотеці. Він побажав обласній книгозбірні процвітати і бути авторитетним прикладом для всіх інших бібліотек. Перший заступник голови ХОР В.В.Зеленчук висловив слова подяки та поваги працівникам Гончарівки, які власними зусиллями перетворили її на потужний інформаційний та культурний центр України: «Мене завжди вражають ваш колектив, атмосфера в закладі, ваше вміння згуртувати навколо себе людей… Сьогодні бібліотека реформувалась і стала справжнім культурно-освітнім центром Херсонщини, де бібліотекар є універсальним спеціалістом, який поєднує в собі декілька професій… Величезна подяка вам від усього депутатського корпусу обласної ради. Продовжуйте працювати у цьому напрямку, а ми, депутати, допомагатимемо вам і при необхідності сприятимемо розвиткові та реалізації ваших проектів». Начальник управління культури ХОДА С.В.Думинська зазначила, що колектив книгозбірні успішно добивається втілення у життя своїх планів та ідей: «Гончарівка була першою в інклюзивному проекті, першою бібліотекою, яка допомогла людям із вадами зоруБагато напрямків, де ви – перші та найкращі! Генеруйте свої ідеї – ми їх підхопимо».  

Сучасний бібліотекар – це піар-менеджер і дизайнер, режисер і актор, психолог і філолог, маркетолог і економіст. Саме завдяки такому фахівцю бібліотека стає модерновою, перетворюється на потужний ресурсний центр. За традицією, до свого професійного дня наші бібліотекарі невтомно готувалися, впроваджували цікаві проекти та нові сервісні послуги для користувачів. І, як результат, отримали нагороди – дипломи, почесні грамоти, подяки, подарунки.

Голова правління ГО «Херсонське обласне бібліотечне товариство», директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступеня, заслужений працівник культури України Н.І.Коротун нагородила кращих із кращих працівників Гончарівки, справжніх майстрів бібліотечної справи.

Кращим відділом бібліотеки 2019 року став відділ документів іноземними мовами, а кращим бібліотекарем 2019 рокуТетяна Донченко, його завідувачка.

Було підведено підсумки конкурсу «Краще відео року». Дипломами «Глядацькі симпатії» відзначено відеофільми «Скарби Гончарівки» (автор – Олена Фетісова; відділ рідкісних і цінних видань) та «Мистецтво поруч» (авториІрина Курашова та Ольга Руптанова; відділ мистецтв). А призові місця розподілилися наступним чином:

ІІІ місце – відеофільм «До Гончарівки за англійською» (автор – Тетяна Донченко; відділ документів іноземними мовами);

ІІ місце – відеофільм «Собака. Бібліотекар. Терапевт» (автори – Оксана Шестакова та Олександр Пивоваров; відділ обслуговування);

І місце – відеофільм «Незвичайна історія» (автор – Костянтин Капошилін; відділ обслуговування).

Переможцем конкурсу «Краща книжкова виставка 2019 року» стала книжкова виставка-інсталяція «Національне вбрання – краса поза часом» (автор – Ірина Курашова; відділ мистецтв).

А у номінації «Кращий проект 2019 року» нагороду отримала Оксана Шестакова – керівник Центру обслуговування користувачів з особливими потребами – за проект «Інклюзивний театр у бібліотеці». До речі, у нашій книгозбірні – вперше в Україні – створено інклюзивний театр «Звичайна роль – особливий актор». До реалізації проекту долучилося багато людей, та завдяки умілому керівництву саме О.Шестакової театр отримав визнання.

Сучасна бібліотека – це місце, де впроваджуються інноваційні форми роботи. У цьому році наша книгозбірня запровадила сеанси каністерапії для користувачів з особливими потребами. «Терапевтом» стала унікальна собака Кіміко Такару. Господарка чотирилапого друга Гончарівки Марина Рудакова отримала читацький квиток для Кіміко.

Кожного року бібліотека бере участь в організації та проведенні різноманітних регіональних та міських фестивалів. 2019 рік не став виключенням. Диплом від Громадської спілки «Таврійський туристичний альянс» отримав колектив Регіонального інформаційного центру бібліотеки за допомогу в організації прес-центру І-го Херсонського морського фестивалю та участь у роботі бібліотечної локації «Острів Neverlend капітана Крюка». Також дипломом за організацію роботи бібліотечної локації «Острів Neverlend капітана Крюка» нагороджено завідувачку Інтернет-центру книгозбірні Оксану Золотухіну.

Відзначено переможців регіональних конкурсів, оголошених правлінням Херсонського обласного бібліотечного товариства. Переможцями регіонального конкурсу «Бібліотека – освітній простір» стали:

– Любимівська селищна бібліотека Каховського району та бібліотека базового медичного коледжу Херсонської обласної ради – ІІІ місце;

– Нововоронцовська центральна районна бібліотека – ІІ місце;

– Олешківська центральна районна бібліотека – І місце.

За активну участь у конкурсі на кращу роботу бібліотек з відзначення 75-річчя визволення Херсонщини та утворення Херсонської області почесні грамоти отримали Бериславська ЦБС та Великоолександрівська ЦБС. Відзнаки переможцям і учасникам конкурсів вручила голова правління Херсонського обласного бібліотечного товариства Н.І.Коротун.

Гончарівку завжди підтримували найбільш прогресивні та авторитетні громадяни – наші меценати, партнери, спонсори. Їм ми завдячуємо можливістю працювати ефективно, відповідати швидко зростаючим запитам користувачів та вимогам часу. Від президента Херсонської торгово-промислової палати, голови Піклувальної ради бібліотеки В.В.Остроумової сертифікати «Меценат бібліотеки 2019» отримали: К.А.Дронгаль – начальник Управління патрульної поліції в Херсонській області; Р.І.Рубан – директор обласного відділення ПАТ «Промінвестбанк»; А.П.Малицька – головний лікар КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша»; В.В.Гавренкова – фінансовий директор ПСП «КАІССА».

Щирі емоції та яскраві фарби учасникам свята подарували: народний художній колектив Міністерства освіти і науки України, вокально-хореографічний ансамбль «Зорепад»; вихованці Музичної школи №1 м. Херсона; лауреат престижних міжнародних вокальних конкурсів Максим Лозовий; викладач Херсонського державного університету Олексій Пономарьов; актори Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Перетворення бібліотеки у «третє місце» для людини – після роботи та дому – стало для нас ключовою справою і головним завданням. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара поступово стає місцем зустрічі громади. Вона набуває нових функцій та більших можливостей, перетворюється на сучасну культурну інституцію. Ми створили і вдосконалюємо простір з яскравим дизайном, креативний і модерновий, комфортний для роботи та навчання, саморозвитку та дозвілля, привабливий для херсонського відвідувача.

Ми переконані: бібліотекам нашої країни є, що запропонувати своїм користувачам. Зі святом! Із Всеукраїнським днем бібліотек!

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031