Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Гончарівка долучилася до боротьби з проявами насильства в Херсоні

03.12.2019 09:18

Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”» було організовано та проведено інформаційну зустріч, предметом розгляду якої стали акти насильства в Херсоні. Так, на заході були присутні чисельні представники громадських організацій, які опікуються роботою Центру із протидії домашньому насильству. Головною темою заходу стало домашнє насильство над жінками та шляхи подолання цієї проблеми. 

Спікери розповіли про свою роль у боротьбі з наслідками зазначеного явища та про роботу Центру. Працівник книгозбірні Костянтин Капошилін висвітлив діяльність бібліотеки з питань правового просвітництва молоді, розповів про сучасні форми роботи. Також він порушив проблему відсутності телефону гарячої лінії та належного інформування учнів про роботу обласного штабу із протидії булінгу.

Присутній працівник патрульної поліції повідомила про відповідальність за вчинення зазначених порушень та механізми притягнення до неї. Костянтин Капошилін виніс на обговорення питання про недосконалість зазначених механізмів. Так, статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що строк притягнення до адміністративної відповідальності складає два місяці з моменту вчинення правопорушення. Зазначена обставина, враховуючи, що справи про вчинення насилля в сім’ї розглядаються виключно у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, надає можливість уникнути їй як адміністративної, так і кримінальної відповідальності за вчинені порушення. Таким чином, у разі запізнілої передачі адміністративних матеріалів до суду, зволікання при розгляді справи або неможливості забезпечити примусовий привід, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, може з легкістю уникнути покарання. Представник поліції зазначила що, на жаль, вирішити цю проблему можна лише на законодавчому рівні та шляхом збільшення штату суддів у місцевих судах.

Бібліотека й надалі планує долучатися до подібних заходів, адже правове просвітництво – один із пріоритетних напрямів роботи книгозбірні.

Використано світлину з FB-сторінки ГО «ІРЦ “Правовий простір”»

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031