Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Гончарівка долучилася до відзначення Міжнародного дня ненасилля

09.10.2019 14:18

Міжнародний день ненасилля людство відзначало 2 жовтня 2019 року. Свято започатковане відповідно до резолюції A/RES/61/271 Генеральної Асамблеї ООН від 15 червня 2007 року. Міжнародний день ненасилля є ще одним приводом для того, аби «пропагувати гасло ненасилля, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи». У резолюції підтверджується бажання «затвердити культуру миру, терпимості, розуміння та ненасилля».

День календаря обраний ООН не випадково, адже саме 2 жовтня народився видатний політик та поборник за громадянські права Махатма Ганді, керівник руху за незалежність Індії та засновник філософії і стратегії ненасилля.

Відзначення цього свята в нашій державі є гарною заявою, щодо неухильності курсу на дотримання загальнолюдських цінностей, базових прав та свобод громадян.

Не залишилась осторонь відзначення цього дня й Гончарівка. Так, працівник соціокультурного сектору нашої книгозбірні Костянтин Капошилін 2 жовтня 2019 року разом із благодійною організацією «Іная» провів тренінг щодо забезпечення громадянських прав осіб, які беруть участь в мирних акціях та протестах. У ході тренінгу надано практичні поради взаємодії із правоохоронними органами, які займаються забезпеченням правопорядку під час масових заходів; проінформовано про особливості українського законодавства, яке регулює порядок проведення акцій та протестів; окреслено деякі технічні моменти, пов'язані із безпекою протестуючих; надано цікаві поради, як зробити акції та мирні протести більш ефективними.

Серед таких порад працівник книгозбірні відзначив, в першу чергу, необхідність не тільки декларативних заяв під час акцій та мирних протестів, а й вимог до органів влади щодо ухвалення конкретних законів та нормативно-правових актів, які б змогли забезпечити вимоги протестуючих. Також  Костянтин наголосив на необхідності розділення діяльності із належного нормативного забезпечення дотримання прав та свобод громадян між владою та громадянським суспільством.

Тренінг був доповнений цікавими фактами про життєвий шлях видатного філософа та політика Махатми Ганді, чиї напрацювання у правозахисній галузі, як ніколи, важливі для нашої держави, де вже п'ятий рік йде війна.

Наша книгозбірня й надалі планує бути системним джерелом із правового просвітництва у галузі дотримання прав людини та громадянина.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25262728
293031