Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Гончарівка вміє дивувати!

28.04.2021 10:06

До «Правової школи» Гончарівки, яка працює у бібліотеці в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», завітали учні Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії.

Молоді люди вже знайомі з нашою книгозбірнею: у рамках екскурсії відвідували основні відділи та дивувалися сучасним технічним цікавинкам Гончарівки і новим послугам. Але бібліотека здатна дивувати навіть досвідченого користувача! Тому чергова бібліомандрівка була досить креативна, творча і несподівана.

У Центрі для користувачів з особливими потребами учасники вивчали шрифт Брайля, намагалися тактильно зчитати зображення, практикувалися у використанні збільшувачів. У відділі мистецтв організували інструментальне тріо і виконували такі запальні мелодії, що навіть керівник не втримався і взяв до рук акордеон. Зовсім несподівано молоді люди потрапили на презентацію приватної колекції радіотехніки та взяли участь у обговоренні ідеї створення нового херсонського музею.

Змістовною виявилась зустріч-практикум у Центрі екологічної інформації. Тренд на «еко» в Україні набирає обертів, і саме молодь – його основна рушійна сила. Гості пересвідчились, що бути екосвідомими – не складно: сортувати сміття – просто, екоторбинка замість пакета – це не лише екологічно, а й практично та гарно, а напої не менш смачні без пластикової трубочки. А наостанок дізналися про безкоштовні мобільні додатки з сортування сміття, почули інформацію щодо екоспільнот у Фейсбуці та пункти роздільного прийому вторинної сировини у Херсоні, а також отримали маленькі екосувеніри.

Майбутні поліграфісти не могли оминути і сектор реставрації фондів, де дізналися деякі особливості реставрації або консервації стародруків та навіть змогли попрактикуватися в цій кропіткій і нелегкій справі під керівництвом фахівця.

Чергове ж заняття «Правової школи» було присвячено питанням сімейного права: «Як зареєструвати шлюб» та «Як змінити прізвище, ім’я та по батькові». Донедавна українці могли змінювати за власним бажанням лише імена та прізвища, а з 1 січня 2021 року за відповідним законом можна змінювати і по батькові. Усі нюанси цих правових процедур розкрила керівниця правової школи – юрист, фахівець із питань сімейного права Берлим Алла Олександрівна.

Запрошуємо усіх бажаючих підвищити рівень особистої правової культури приєднуватися до нашої «Правової школи». Більш детальну інформацію можна отримати за тел.: (050) 927-333-7.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
24252627282930