Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Гончарне коло» на ювілеї «Арткавуна»

22.02.2016 11:32

В обстановці, максимально наближеній до робочої атмосфери редакції, яка вже 10 років представляє у мережі проект «Вся культура та мистецтво Таврії на одному порталі», пройшов перший ювілей порталу Арткавун. Так само, як і сам портал, який намагається уникати політичної метушні, дешевих сенсацій, фейків, відвертого гламуру та інших атрибутів масової культури, його ювілей був використаний як привід для продовження формування культурного простору регіону.

Навіть сам святковий банер був виконаний у вигляді пазлів, які продовжують складатися. Під час арт-паті були відкриті нові виставки: «Клубна колекція-2015» від фотоклубу «Свіжий погляд», виставка «Народження мрії» від Ірини Бержестовської. Ці виставки доповнили в експозиції бібліотеки розгорнуті раніше: художню виставку «Враження про життя» від Олега Колесніченко, «Різнокольорове життя» від мистецького комплексу та інсталяцію з дроту «Дельфіни» творчого об'єднання «ТОПОР».

Явним натяком на спадкоємність культурних традицій стала міні-вистава від творчої групи «Відьми несплячого граду» з вірша Олексія Кручоних «Поїхала» («Дракон»). Недарма емблемою порталу Арткавун є бурштиновий дракончик - «дракони» в Таврії водилися ще за часів футуристів.

Але основний акцент був все ж зроблений на такій інноваційній формі створення простору культурних комунікацій, як «Гончарне коло». Цього разу десятки глядачів стали свідками того, з яких культурних новин формується контент порталу. Охочі поділитися своїми творчими новинами запрошувалися до екрану, на якому за допомогою Арткавуна виводилося безліч інформації про їхню діяльність.

Про те, що сходить останнім часом з їх особистого «гончарного кола» розповідали Олександр Андрющенко, Ольга Швець, Андрій Лопушинський, Олексій Голубков, Ігор Мішуков, Ірина Скиданова, Юрій Топунов та інші діячі культури.

Зокрема, за пропозицією Ірини Скиданової, було презентовано новий розділ на порталі «Культура духовності, культура здоров'я», де можна більш детально розповідати про людей, які відомі як безкорисливі меценати і популяризатори здорового способу життя. Першим в розділі став Олексій Урсуленко.

Неформальна і дружня атмосфера цих своєрідних «живих новин» на Арткавуні багато в чому підтримувалася завдяки слов'янській чайній церемонії від Анастасії Дудінової із заміського центру «Чайна тиша».

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031