Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Гордість і пам'ять»

19.04.2021 11:30

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна… Війна на Сході України. Вона розпочалась навесні 2014 року сплеском сепаратизму і стартом антитерористичної операції на сході країни. Це перша війна від часу проголошення незалежності нашої держави 1991 року.

До дня початку антитерористичної операції на Донбасі працівники відділу соціокультурної діяльності Гончарівки для молоді Херсона провели годину мужності «Гордість і пам'ять»  у форматі Zoom-спілкування. Із болем у серці присутні пригадали хронологію АТО та особливо драматичні для українців події – оборону ДАПу, трагедію під Волновахою та Іловайський котел. Кожен пригадав знайомих та близьких, які постраждали від цієї «неоголошеної війни».

У рамках заходу відбулась і онлайн-презентація фотовиставки київського фотографа Максима Сороки «Очі і серця не брешуть. Війна триває». Світлини фотографа показують війну не як абстрактне поняття, а як лихо, яке вже 7 років поруч із нами. Учасники отримали можливість поспілкуватися з очевидицею подій на Сході – координаторкою Херсонського обласного волонтерського центру допомоги військовим Збройних сил України Галиною Уманець. Пані Галина поділилася спогадами про волонтерські поїздки та допомогу українським воїнам. Вразив учасників заходу і емоційний виступ українського письменника, журналіста та громадського діяча Сергія Пантюка. Пан Сергій продекламував кілька поезій, присвячених темі АТО. Корисним для присутніх став огляд художніх творів, присвячених темі війни на Сході, який підготувала для них завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Лілія Віжічаніна.

Наостанок учасники подякували організаторам та висловили свою думку про важливість таких заходів.

Війна тяжко позначається на долях мільйонів українців, і не кожна держава здатна пройти такі випробування. Зараз твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить, чи Україна і надалі буде вільною, соборною і щасливою.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 252627282930