Головна Новини Gul i Peron – подих сходу в Гончарівці

Gul i Peron – подих сходу в Гончарівці

25.08.2020 16:16

У Гончарівці відбувся черговий майстер-клас із бісероплетіння. Цього разу ми виготовляли цікаві етнічні афганські амулети. Але таке плетіння – не лише про бісер, а, передусім, про танець. 

«Flock of birds» – є таке поняття у танцівниць American Tribal Style (трайбл) – пташина зграя, скоординований політ птахів, які злагодженим польотом утворюють видовищний танок. Йдеться не лише про принцип групової імпровізації, який є невід’ємною характеристикою цього танцювального стилю, а й про відчуття включенності у потік життєвої енергії. Таке відчуття дає поєднання таких суто жіночих занять, як танці і рукоділля. 

Для трайбла важко підібрати визначення. Він одночасно і щось нагадує, і видається зовсім незнайомим. Стиль, що базується на поєднанні фольклорних танців Північної Африки, Ближнього Сходу, Індії, танцю фламенко, є відкритим для нового.

І, звичайно, костюм також відображає характер танцю – костюми танцівниць нагадують циганські, індійські та одночасно іспанські. Щодо афганських бісерних кіл Гюль-і-перон (Gul-i-Peron – «Квітка на одязі»), то в 70-х роках вони стали невід'ємним атрибутом трайбл-костюма. Гюль – в перекладі з фарсі означає «троянда». Виникнувши ще в Стародавній Персії, ці прикраси досі дуже популярні в Центральної Азії. У сучасному вигляді це бісерні диски, зазвичай круглі, але можуть бути у формі ромба, квадрата або зірки. Майстрині-танцівниці різних країн додали в них свої техніки та візерунки, іноді роблячи зовсім несподівані прикраси, натхненні слов'янськими орнаментами або мексиканською технікою бісероплетіння племені уічоль. Але, як і раніше, особливою популярністю серед танцівниць користуються автентичні афганські і пакистанські «квіти на одязі», що зберігають у собі візерунки Стародавньої Персії і наче дихають кочовими вітрами Центральної Азії.

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 2223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день