Шановні користувачі! У серпні та вересні поточного року відбувається оновлення нашого інформаційного ресурсу, тому можливі тимчасові технічні складнощі у користуванні сайтом
Просимо вибачення за незручності
Головна Новини Хай квітне у віках Соборна Україна

Хай квітне у віках Соборна Україна

24.01.2017 10:45

22 січня Україна відзначає День Соборності. З цієї нагоди була проведена історико-літературна композиція «Хай квітне у віках Соборна Україна» для учнів-старшокласників НВК ім.Т.Г.Шевченка. 

Захід розпочався з розповіді про державні символи України – Герб, Прапор, Гімн. Учні більше дізналися про історію створення та зміст Державного Гімну. Прозвучала поезія Володимира Сосюри «Любіть Україну», яка виражає найвищі патріотичні почуття. Вірш став дуже відомим, незважаючи на заборони і звинувачення В.Сосюри в націоналізмі.

Події 22 січня 1919 року – один з найпрекрасніших моментів нашої історії, день української соборності. Розповідь про цю важливу дату доповнювалась відеоматеріалами про проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності. На жаль, Українська Народна Республіка зазнала невдачі, але 22 січня назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Пройшли роки – і Україна незалежна, вільна. І вже сучасній молоді далі розбудовувати нашу державу. Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. На завершення заходу бібліотекарі побажали учням завжди бути активними та вірити у гідне майбутнє рідного краю та України, пам’ятати про тих, хто поклав життя на вівтар незалежності, соборності, державності.

Календар подій

       1
2 3 4 5 678
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23242526272829
30      
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день