Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Херсонцям показали кримське дитинство

Виставка фотографій, присвячених дітям кримських татар, котрі зазнали з боку окупаційної влади в Криму політичних репресій, днями відкрилася у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара. Знаково, що автором робіт є російський журналіст Антон Наумлюк (на фото), котрий декілька останніх років ак­тивно працює в Криму. Він не зі слів знає про те, як нині живеться на півострові та що змушені терпіти незгодні з окупантом активісти. Більшість із тих, хто готовий публічно демонструвати свою нелояльність до російської влади – кримські татари.

– Звісно, у досить скрутному стано­вищі перебувають нині представники корінного народу півострова. Багато з них перебувають у в'язницях, терплять пере­слідування чи й взагалі вважаються безвісти зниклими, – розповів під час пре­зентації фоторобіт у Херсоні Антон Наумлюк. – Але є й інший бік проблеми, адже понад сотня неповнолітніх дітей змушені зростати без батька. З цього моменту для дітей починається доросле життя, напов­нене постійним очікуванням.

Про катастрофічну ситуацію з дотри­манням прав людини на території півост­рова свідчить хоча б те, що з 16 історій, зображених на світлинах, лише одна на­разі має щасливий фінал. Інші ж діти все ще чекають на повернення найріднішої людини.

За словами члена Меджлісу кримсько­татарського народу, представника Медж­лісу в Херсонській області Абмеджита Сулейманова, подібні заходи допомагають жителям материкової частини України краще зрозуміти своїх співвітчизників з тимчасово окупованого півострова.

Варто зазначити, що найближчим ча­сом виставку зможуть побачити не лише херсонці. Після 10 грудня світлини експо­нуватимуть у районах області.

Андрій Соков. Фото автора

Новий день.  2017.  13 груд. (№ 51).  С. 19.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930