Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Інформаційний портал «Захист прав особливої дитини»: спільне обговорення проблем заради ефективного їх вирішення

13.12.2019 14:19

Особливі діти потребують особливого захисту своїх прав. Тому період відзначення Міжнародного дня захисту прав людини – найкращий момент для обговорення болючих проблем та пошуків шляхів їх вирішення. Саме задля досягнення цієї мети  12 грудня у стінах обласної книгозбірні відбувся інформаційний портал «Захист прав особливої дитини».

Гостями заходу стали батьки, що виховують дітей з інвалідністю, очільники громадських об’єднань, що опікуються правами людей з інвалідністю, заступник начальника управління соціального захисту населення департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації Грицань Лариса Олександрівна, представник управління охорони здоров’я  Херсонської міської  ради Шильсіна Любов Іванівна та заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Іпатенко Олена Вікторівна.

Під час інформаційного порталу гості заходу поставили фахівцям державних установ важливі питання, які їх турбують. Так, обговорювалися проблеми безоплатної стоматології для людей з РАС, що досягли 18-ти річного віку, питання отримання послуг санітарно-курортного лікування дітей у віці від 14-17 років, отримання технічних засобів, питання оперативного інформування опікунів щодо змін у законодавстві, яке стосується прав людей з інвалідністю.

Цікаво, але під час обговорення виявилося, що молоді з інвалідністю (віком від 7 до 17 років) дуже складно отримати послуги санітарно-курортного лікування. Адже в одному випадку путівки надаються дітям до 6 років, а в іншому – людям, які досягли 18-ти років. Цей факт визиває хвилю занепокоєння та обурення з боку батьків. Але завдяки обговоренням юрист, що була присутня на зустрічі, розповіла учасникам, які перші кроки мають зробити батьки для вирішення цього питання.

Година спілкування промайнула непомітно, адже запитань було дуже багато, і експерти  намагалися приділити увагу кожній проблемі та допомогти знайти вирішення. Ми сподіваємося, що інформаційний портал – це перша сходинка, яка допоможе учасникам вийти на новий рівень комунікації. А бібліотека сьогодні виступає незамінним майданчиком для побудови діалогу між державою та громадою.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
2930