Головна Новини Іван Мазепа. На терезах вічності

Іван Мазепа. На терезах вічності

26.04.2017 06:08

Цього року виповнюється 330 років з часу обрання Івана Мазепи гетьманом Лівобережної України. Протягом століть образ Мазепи спотворювався, його називали зрадником. Але сьогодні настає час повернення історії. Познайомитись зі справжнім Іваном Мазепою – гетьманом, поетом, патріотом України – змогли учні спеціальної школи-інтернату, відвідавши годину історії «Іван Мазепа. На терезах вічності». Школярі дізналися про життєвий шлях Мазепи, його діяльність в якості гетьмана Лівобережжя. Політик найвищого ґатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, в поезії якого найсильнішими були патріотичні мотиви… Гетьман Іван Мазепа намагався зробити з України європейську державу, вирвати її з-під московського ярма. Саме за це більше двох століть в Російській імперії, а потім і в радянські часи проклинали Івана Мазепу, проголошували йому анафему.

Вже за життя Івана Мазепу супроводжувало багато легендарних переказів щодо окремих фактів його біографії і навіть його зовнішності. Учасникам заходу був продемонстрований портрет зі справжнім зображенням Івана Мазепи, яке нещодавно було відтворено науковцями за допомогою новітніх технологій.

Учасники заходу переконалися в тому, що Іван Мазепа робив все задля нашої держави, намагався реалізувати ідею самостійної України. І незважаючи на те, що він зазнав поразки, протягом трьох століть ця ідея жевріла в серцях найкращих синів і дочок українського народу і врешті привела до величної події – проголошення Незалежності України.

На заході було використано історичні документальні фільми, які проілюстрували тему. Зустріч супроводжувалася сурдоперекладом.

Учні також ознайомилися з добіркою літератури з фондів книгозбірні, яка висвітлює біографію та діяльність гетьмана Мазепи.

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день