Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Віртуальний ряд бібліотеки 

Незважаючи на труднощі, серед працівників центральних бібліотек для дорослих та для дітей Великоолександрівської ЦБС проводився конкурс під назвою "Книжкова виставка - наука і мистецтво". Його мета -домогтися, щоб виставки в бібліотеці стали явищем унікальним, неординарним, святковим і для їх авторів, і для читачів.
Творчо до такої роботи підходить бібліограф І. Б. Мацак. Читачі завжди знаходять корисну інформацію на організованих нею книжко¬вих виставках "З офіційних джерел", "Стежиною батьківського краю", "Екологічна планета".
Бібліотекар Н. С. Рубан знайшла стежку до читацьких сердець через імена. Щомісяця матеріали виставки "В імені твоєму таємниця незбагненна" розповідають про Олександрів, Галин, Володимирів, Петра, Павла, Дмитра, Миколу, Віру, Любов, Надію, Софію.
Для читачів юнацького віку і дорослих організовані виставки бібліотекарем юнацької кафедри І. А. Ярошевич та бібліотекарем відділу обслуговування Н.І.Говорун. У кожної виставки своя категорія прихильників. Інформацію для рефератів можна знайти серед матеріалів виставки "Над прірвою екологічної кризи", майбутніх абітурієнтів дуже цікавлять матеріали виставки "Ярмарок професій", а для тих, хто з користю вміє проводити вільний час, є "Академія домашнього чародійства", "Книга - це сучасно", "Бути здоровим - модно" та інші.
Любителів газет та журналів, безумовно, зацікавлять виставки з великою кількістю газетних та журнальних публікацій, організовані в читальній залі - "Коротко, стисло, лаконічно", "Чи знаєш ти свої права?" (автор Н. М. Товста), "У пошуках земного раю", "Творчість - це мова душі творця" (автор Н. М. Шевчук).
Цікавими для відвідувачів бібліотек Херсонської ЦБС теж виявилися книжкові виставки.
Колоритною окрасою абонементу центральної міської бібліотеки ім. Л. Українки Херсонської ЦБС стала виставка-триптих "Всі ми родом із дитинства". Перша виставка мала назву "Книги мого дитинства", де були представлені улюблені дитячі книги Чуковського К., Маршака С., Беляєва А., Пушкіна О., Гайдара А. та ін. Друга - "Казка Нового року" з розділами "Букет для казкової ночі", "Новорічний стіл", "Новорічне дефіле або казкові метаморфози феї". Третя - фото-виставка "Ялинка мого дитинства", яку оформила зав. відділом обслуговування Маначинська А. Н. На паперових ялинках були прикріплені не новорічні ліхтарики, а чорно-білі фото користувачів бібліотеки. Сьогодні це дорослі відвідувачі, а на фото - вони в казкових новорічних костюмах ведмедиків, снігурочок, королев, лисичок та ін. Справжній фотокарнавал 60-х - 80-х pp.
За принципом контрасту була побудована книжкова виставка "Чи знаєш, як болить в цей час коріння, як мовчки воно стогне у землі?" у бібліотеці-філії №11 Херсонської ЦБС. Перший розділ виставки ставив запитання "Гармонія чи катастрофа?" йшлося про порушення природного балансу, зникнення цінних живих організмів: птахів, комах, тварин, рослин. У другому розділі "Пейзаж з поглядом у майбутнє" демонструвалися жертви людської руйнівної діяльності.
Зміст книжкової виставки-панорами "Моя вишнева Україна..." у бібліотеці-філії №6 (Херсонська ЦБС) відображав найхарактерніші особливості нашої батьківщини: різнобарвну природу ("Де степ широкий наче море..."), любов до української пісні ("Пісенний краю мій..."), звитягу козацтва ("Тут пам'ять козацька і слава батьків), відданість кращих синів, які виборювали незалежність ("Я більшого щастя на світі не хочу..."). Окремий розділ виставки підкреслював єдність духовного зв'язку українців-емігрантів ("Одна Батьківщина бо двох не буває").
Нетрадиційно підійшли до популяризації краєзнавчої літератури працівники Нововоронцовської ЦБС. Вони організували цикл виставок "Пори року". Наприклад, книжкова виставка "Зима в Нововоронцовці".
На фоні фотографій зимового селища демонструються поезії місцевих авторів, присвячених цій порі року. Відповідно, у такому ж стилі демонструється "Весна в Нововоронцовці", "Осіннє золото Нововоронцовки", "Літня спека на березі Каховського водосховища" і т.д.
Є також виставка-вернісаж "Яка ж Херсонщина без кавуна?" (все про кавун), виставка-експозиція "Мальовничий портрет селища", подорож-бесіда "Прогуляймося вулицями селища", фото-експозиція "Стара фотографія розповідає".
 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031