Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Клуби за інтересами, читацькі об'єднання в бібліотеках

Понад 10 років при бібліотеці-філії №3 (Херсонська ЦБС) працює літературно-мистецька вітальня "Вітрила надії", метою якої є організація змістовного дозвілля користувачів бібліотеки похилого віку і популяризація знань літературно-мистецького змісту. Керівник Крисенко М. Й щомісяця збирає на засідання її членів. Зустрічі у затишній бібліотеці проходять під гаслом: "О, море спогадів - ти старості вітрило, неси вперед, як в юності носило". Бібліотечні фахівці постійно вивчають читацький попит, інтереси цієї групи користувачів. Кожна зустріч у вітальні - це пізнання нового, це радість спілкування з спорідненими духом людьми, це своєрідне свято душі, таке необхідне кожному у такий напружений час. В рамках вітальні до Дня людей похилого віку відвідувачі зацікавилися годиною спілкування "Від печалі до радості", поетичними хвилинами, інформацією про вислови видатних вчених про старість "Вінцем осені прикрашений талант", презентацією книжкової виставки "Щоб осінь життя була золотою". В межах засідань проходили години цікавої інформації, огляд літератури мистецького змісту, які задовольнили читацькі уподобання та смаки активістів бібліотеки.
Використовуючи свій статус бібліотеки-клубу Кіндійська селищна бібліотека цієї ж ЦБС у своїй діяльності приділяє велику увагу популяризації літератури з питань відродження народних традицій, обрядів, духовності, формуванню у користувачів естетичного смаку та знання традицій фольклорного життя краю. Клуб "Тавричанка" використовує різноманітні форми роботи: тематичні вечори, свята врожаю, вулиці, селища, ювілеї, весілля, дні народження старожилів селища. Запроваджують театралізовані вечори — портрети, вітання ветеранів війни і праці, людей похилого віку, довгожителів, виховуючи молодь і дітей на прикладах їхнього життя і діяльності.
"Тавричанка" організовує концертно-видовищну діяльність по популяризації української пісні, постійно бере участь у культурно-виховних заходах області та міста. Всім запам'яталась година безсмертя (до 515 річчя українського козацтва) "Степ та воля -козацька доля", конкурсні програми фольклорного напрямку "Ой на Івана, ой на Купала", "Тріщи не тріщи, а вже минули Водохрещі", "Різдвяний вертеп", "Життя жінкою живе" та ін. Цікавою є нова форма у проведені заходів: літературно музичний фуршет - на таких зустрічах у клубі мешканці селища відпочивають від повсякденних турбот, спілкуються з однолітками, діляться життєвим досвідом, одержують різноманітну інформацію. За чашкою кави або чаю час минає швидко, а приємні відчуття від заходу залишаються надовго.
При Каховській ЦБ вже не один рік працює літературний клуб "Скарби", завданням якого є більш детальне вивчення української літературної спадщини. Відбулися засідання: вечір поезії "Незгасна зоря поезії" (В. Стус), вечір гумору "Любов'ю окрилений сміх", вечір-портрет "З думою про народ" (М. Стель-мах), літературна година "Мово моя материнська", вечір-портрет "Настроєний життям як скрипка" (Б. Лепкий), літературний вечір "Співець правди, краси і добра" (А.Малишко), літературна година "Мандрівний будитель народу" (Г. Сковорода).
В центральній бібліотеці Каланчацької ЦБС працює літературний клуб "Дивослово" для любителів та знавців літератури та місцевих письменників та поетів. Так відбувся літературний вечір-спомин, вечір пам'яті П. І. Бігана "Коли берусь я за перо". Петро Іванович був відомим жителям всього району як районний ветлікар, людина невичерпної енергії, високо моральна, активний учасник художньої самодіяльності, палко любив людей й свою землю, закоханий в поезію й сам автор не однієї сотні гарних високохудожніх віршів про рідну матір, дружину, родину, друзів, про рідну Україну, залишені ним вірші на превеликий жаль ще не надруковані. В межах клубу "Дивослово" відбулась презентація твору місцевого літератора Євгена Ейсмонта "Парадигма світогляду". Це своєрідний погляд автора на світобудову і історію рідного Каланчака. Захід перетворився в справжню дискусію про побудову світу і світобачення. В дискусії взяли участь священнослужитель, вчителі-історики, працівники райдержадміністрації і вічно дискутуючі між собою фізики та лірики.
Продовжує свою роботу літературно-мистецький клуб "Свічадо" (філія Каховської центральної бібліотеки), метою якого є виявлення молодих талантів, виховання естетичних смаків, спілкування, захоплення красою слова. Відбулися засідання: вечір поезії "Я з тих країв, де за Дніпром кургани" (А. Малишко), зустріч з місцевими поетами, літературна година "Новатор українського театру" (М. Куліш), поетичний альбом "Лірика Т.Шевченка", літературна свічка "Доки горить свіча". Випущено черговий номер настінної газети "Джерело", в якій друкуються нові вірші місцевих поетів.
При Горностаївській центральній бібліотеці з успіхом працює клуб за інтересами "Як ти розумієш світ?" Його членами проведені наступні заходи: книжково-ілюстративна виставка "Український іконостас", діалог-роздум "Вічний образ "Христа", година спілкування "Епоха Водолія – епоха світла", урок духовності "Дорога до Храму", дискусія "Як знайти себе?", година цікавих повідомлень "Православні свята".
При центральній бібліотеці Цюрупинської ЦБС працює клуб "Академія здоров'я". Робота клубу проводиться разом з районним Центром соціальних служб для молоді та представниками товариства Червоного Хреста, санепідемстанцією, районною поліклінікою. У межах клубу проведені засідання: "Що треба знати про туберкульоз", усний журнал "Марафон в країну здоров'я", ток-шоу "Молодь проти наркоманії і СНІДу", засідання "Статеві зв'язки і наслідки". Кожне засідання супроводжувалося виставками літератури: виставка-дослідження "Туберкульоз: новий погляд на проблему", виставка-порада "Тисяча порад про здоров'я", виставка-застереження "Наркоманія: міфи та дійсність", виставка-порада "Бережи здоров'я змолоду".
З березня 2006 року при центральній бібліотеці Нововоронцовської ЦБС працює клуб ветеранів культури "Осіннє золото", який очолює провідний методист ЦБС В.І.Саланська. Робота цього клубу показала, як важливо для ветеранів зустрічатися разом, знаходити радість у спілкуванні і відчувати себе потрібним. Адже кожне заняття потребує певної підготовки, розширює їхній кругозір і дає позитивні емоції.
Ці зустрічі показали, що ветерани, знаходячись на заслуженому відпочинку, ведуть активний спосіб життя: вишивають, читають, пишуть вірші і пісні, майструють - у кожного є якесь своє захоплення. І в клубі вони мають змогу розкрити свої таланти: виконати авторські пісні (самодіяльні композитори - М. М. Синьо-губ та М. Г. Ананко), прочитати нові вірші (місцеві поетеси Л. Ф.Глєбова та Л. Д.Галко).Справжню насолоду у любителів прекрасного викликають роботи народних майстринь Т. О. Гарварт (вишивка бісером, витинанки, петриківські розписи, японське мистецтво - оригамі), Цер- пиш В. В. та Геращенко Л. Г. (вишивка хрестиком і макраме), Глєбової Л. Ф. (вишивка та малювання аквареллю), Салансь- кої В. І. (вишивка та аранжування квітів) і т.д.
Супроводжують зустрічі пісні у виконанні ветеранів сцени Л. Т. Полонської, М. М. Синьогуба, Л. М. Дудченко, Л. В. Шмар-ковської та гуморески, якими веселять душі Валентина Церпиш, Раїса Дударенко, Ганна Саможон.
Кулінарні шедеври завжди демонструють ветерани бібліотечної справи С. І. Сокол, А. І. Кузьоменська, Л. А. Слава-шевич, Н. П. Козак.
Захоплення художнім словом розкривають на цих зустрічах і майстри цього жанру Раїса Хвостова, Л. Ф. Глєбова, В. В. Цер-пиш, Г. С. Іванченко.
Справжній музичний смак демонструють також зустрічі з колишніми викладачами дитячої музичної школи С. М.Зурковою та Ф. В. Доценком.
Теми для зустрічей підбираються різноманітні: це і "Різдвяні посиденьки" із конкурсом на кращу кутю, "Тещині млинці" на Масляну, це і зустрічі із клубом "Надвечір'я" на вечорі української пісні, а також спільний "Вогник" з клубом "Ветеран", які діють у райцентрі.
Ветерани клубу часто зустрічаються із юним поколінням. Так, разом із гуртківцями центру дитячої творчості було організовано зустріч двох поколінь, а до ювілейної дати поета пісняра Дмитра Луценка було проведено цікавий захід "Усе любов'ю зміряне до дна". До речі, члени клубу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Осіннє золото", яке щорічно проводиться на батьківщині поета - у селі Березова Рудка Полтавської області. Л. Ф. Глєбова написала вірш, присвячений поету, а М. Г. Ананко поклав його на музику. Також надіслали матеріали про діяльність клубу вдові поета Т. І. Луценко.
Дуже корисною і натхненою була зустріч десятикласників загальноосвітньої школи №1 із членами клубу, присвячена 10-річчю трагічної смерті Павла Громовенка, народного артиста України, нашого земляка, на яку було запрошено двоюрідну сестру артиста Л. Ф. Глєбову, а також тих односельців, які його знали.
А на свято Покрови шанувальники творчості народної артистки України Раїси Кириченко зібралися, щоб відмітити день її пам'яті. Звучали пісні, читали вірші, ділилися спогадами.
До усіх цих зустрічей були підготовлені персональні виставки народної творчості членів клубу.
На відзнаку першої річниці заснування цього клубу було проведено свято "Осіннє золото нас в зиму не пускає", яке допомогли організувати райвідділ культури та селищна організація ветеранів за підтримки селищної Ради та районної і селищної ветеранських організацій.
 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 222324
252627282930