Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Акції, конкурси, програми

У Херсонській ЦБС пройшла загальносистемна акція "Херсон, який читає". Акція мала наступні завдання: формування суспільної думки про значущість цінності читання і книжкової культури в сучасному житті людини, збереження і підтримка книгозбірень міста як важливого соціального інституту, пов'язаного з читанням. До участі в акції запрошувалися громадські організації міста, актив читачів, благодійні організації. В рамках акції книгозбірні міста працювали над розробкою та поновленням своїх форм представництва: рекламно-інформаційних буклетів, плакатів-запрошень, рекламних оголошень — візиток, афіш, емблем, логотипів. Крім того, всі бібліотеки, працюючі над своїм іміджем, застосовували різні рекламно - інформаційні заходи: проводилися соціологічні дослідження "Якої бібліотеки потребують читачі?", "Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?", "Бібліотека в житті молоді". Найкраще висвітлили завдання акції книжкові виставки " Людина, яка читає", "Книги трьох поколінь: що читали наші бабусі?", книжковий ярмарок "Книжковий бум". В межах цієї акції були проведені соціологічні дослідження та анкетування.
"Голос читача", "Читач радить читачу", "Думка про книгу" та ін. - таку назву дано книгам про прочитане, що мають бібліотеки-філії. Такі книги ведуться вже давно, але останнім часом, коли відчувається брак спілкування, інтерес до книги спалахнув з новою силою. Треба зазначити, що працівники бібліотек-філій творчо підійшли до організації надання можливостей користувачам висловити свої думки щодо читання і запропонували у наступному році активніше використовувати нові, більш сучасні форми роботи. Серед них - закладки-визнання "Ці книги одержали добрий відгук", стенди "Канал зворотнього зв'язку", калейдоскопи "Уподобання наших читачів", зошити особистої думки. Але найцікавішою формою індивідуального спілкування бібліотекаря і читача стала форма BOOK-CROSING (бібліотека-філія №9). Читачі під час бесід між собою про прочитане пропонують співрозмовнику взяти саме ту книгу, яку вони щойно принесли до бібліотеки. Таким чином, книга "мандрує" до іншого читача.
Взагалі сприяють популяризації літератури та бібліотеки як центру інтелектуального дозвілля і такі форми роботи, як бліц-опитування, рейтинг анкетування "Краща книга року", "Хіт сезону". За результатами анкетувань оформлюються книжкові виставки, перегляди, проводяться суто бібліотечні форми масової роботи - обговорення, круглі столи, читацькі конференції, культурологічні читання тощо.
В межах акції "Херсон, який читає" бібліотеки Херсонської ЦБС провели бенефіси читачів "Читання довжиною в життя".
Центральна районна бібліотека Каланчацької ЦБС провела цікавий захоплюючий конкурс читацьких родин "Книги - наші друзі".
В районі безліч сімей, які протягом не одного десятка років починаючи з діда - прадіда, і далі - діти, внуки є постійними користувачами книгозбірень: спочатку районної дитячої бібліотеки, потім все своє свідоме життя - друзями центральної бібліотеки.
До участі в святі книги були запрошені більше десятка сімей, але відгукнулись найактивніші читацькі родини.
Родина Петрівських: Валентина Іванівна - педагог, все життя віддала вихованню підростаючого покоління, навчала мудрому, доброму, вічному. Її онук Максимко відвідує дитячий садочок, залюбки "читає" книжки разом з бабусею; з 3 років є читачем районної бібліотеки для дітей, багато дитячих творів знає напам'ять. А любов до книг з великою старанністю прививає йому любляча бабуся – пані Валентина.
Родина Онуце: Ірина Володимирівна, вчитель за фахом, майже 15 років працює в Каланчацькій загальноосвітній школі №2 на посаді завуча, депутат районної ради; Олег Іванович, підприємець, донька Валерія, 9 років, в школу пішла зразу в 2 клас, всією родиною минулого року брали участь в обласному конкурсі "Моя мала Батьківщина", стали призерами.
Родина Петренків: Євгенія Павлівна, сестра - Таїсія Павлівна, її чоловік Микола Олексійович, сестра - Ольга Павлівна, їхні онуки: Яна – 8 років, Анюта - 12років, Катя - 15 років, Аліна - 16 років. Голова сімейства - Євгенія Павлівна є постійним читачем книгозбірні більше 50 років поспіль. Вона активна учасниця багатьох заходів. Її прізвище в книзі Пошани кращих читачів ЦБС. Учасниця акції "Подаруй бібліотеці книгу".
Родина Нотичів: Лариса Володимирівна, сестра Капленко Наталя Володимирівна, доньки Ліза - 8 років та Аня 4 роки. Це родина вчителів, вони не тільки самі читають книги, закохані в друковане слово, а й допомагають іншим пізнавати цікавий світ літератури.
Родина Молдованів: голова сім'ї - Маргарита Миколаївна, Ігор Іванович - чоловік, донька - Марина, син - Олексій, онук - Андрійко, улюблений зять - Іванко. Маргарита Миколаївна - вчитель за фахом, деякий час працювала в бібліотеці. Син Олексій здобуває теж педагогічну освіту в Бериславському педагогічному училищі. Родина закохана в співучу українську мову, в чарівне українське слово.
Родини обмінялись привітаннями. Ведуча - бібліотекар відділу обслуговування центральної бібліотеки Інна Красновська запросила всіх до Казкової країни. За допомогою читацьких родин казка завітала у гості на Свято Книги.
Далі були конкурси - прихильників поетичного слова (потрібно було вгадати автора віршів та їх назви), конкурс "Чи уважний ви читач?" А "поштар" Пєчкін приніс телеграми, потрібно було вірно вгадати автора телеграми. Всього конкурсів було 7, один одного цікавіший, захоплюючиший, складніший.
Всі учасники конкурсу виявили неабияку ерудицію, знання літератури, продемонстрували артистичні, творчі здібності, винахідливість, кмітливість, показали тісну родинну дружбу, спрорідненість інтересів, захоплень, уподобань. І все завдячуючи книзі та бібліотеці, без якої не мислять свого життя.
Учасники Свята Книги були визнані переможцями за номінаціями: Приз глядацьких симпатій - родина Петренків, "Гарний настрій" - родина Нотичів, "Творче натхнення" - родина Петренків, "Берегиня родоводу" - родина Петрівських, супер - ерудитів - родина Онуців, "Один за всіх, всі за одного" - родина Молдованів.
Родиною, яка найбільше читає, визнана велика дружня сім'я Петренків, друге місце присвоєно родині Петрівських, трете - сім'ї Нотичів. Всі учасники нагороджені грамотами, сувенірами та солодощами. Для гостей конкурсу був організований святковий фуршет.
Вирішено, що районний конкурс читацьких родин "Книги-наші найкращі друзі", присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, стане в Каланчацькій ЦБС щорічним, традиційним.
В Чаплинському районі діє програма з утвердження тендерної рівності на період до 2010 року. Бібліотекарі району включилися у виконання завдань цієї програми. Зокрема, організовані книжкові виставки: "Я - жінка, я - мати", "Сім"я без насильства", "Гендерні питання в Україні", виставка нових надходжень за сприяння Херсонського обласного центру "Успішна жінка". "Посилення ролі недержавного сектору в соціальній роботі на рівні територіальних громад", "Соціальні послуги жінкам, молоді, дітям в Херсонській області". Проводилися лекційні заняття "Гендерне законодавство: порівняльний аналіз законів про рівні можливості".
Акція "Ні - палінню", проведена Подокалинівською бібліотекою Цюрупинської ЦБС, це справжнє шоу. Вона пройшла під гаслом: "Пам'ятай, навіть якщо ти сам не куриш, на твоє здоров'я впливає дим чужих цигарок. Не дозволяй нікому труїти тебе та твоїх друзів".
Через певні символічні дії учасники акції знищували у всіх присутніх бажання палити. Перефарбували колоду у цигарку і всі присутні забивали у неї цвяхи, витирали ноги об цигарку, зроблену з картону, розривали цигарки-гіганти на шматочки. Виготовили костюми – цигарки, в які були одягнені дві дівчинки і проводили акцію "Міняю цигарки на цукерки", грали в тематичну гру "Завали цигарку", запрошували знайомитись з інформаційними матеріалами, виступала агітбригада "Моє здоров'я – для кращого життя", всім гостям прикріпляли емблему "Ні курінню" та роздавали листки "Проти куріння".
В центральній бібліотеці ім. Л. Українки (Херсонська ЦБС) в березні 2008 року пройшов краєзнавчий ярмарок "Край мій - гордість моя" для завідуючих філіями м. Херсона, користувачів бібліотеки, гостей міста та видавництв, які представляли періодичні видання та літературу. Насиченою і різнобарвною була програма ярмарку.
Символічно, що першим стартував захід до Дня інформації - фестини херсонської родини "Моя династія" - зустріч з династією Голобородьків, що організував та провів інформаційно-бібліографічний відділ ЦБС. В залі панувала атмосфера свята, бо враження від спілкування з визнаною родиною для кожного присутнього залишаться незабутніми.
Набираючи обертів, на виставці свою продукцію представили міський журнал "Сумочка", видавництво "Наддніпряночка", видавництво "Айлант". Останні пропонували користувачам праці наукової еліти міста, альбоми та збірки, твори поетів і письменників Херсонщини, книги про історію та сьогодення краю.
 

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23242526272829
3031