Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Популяризаторська робота бібліотек

В центральній районній бібліотеці Нижньосірогозької ЦБС проведено засідання "круглого столу" "Сірогозщина: події, факти, коментарі". Методист ЦБС Міненко Л.П. розповіла про заселення краю, становлення району в 20-30 роки XIX століття, страшні роки Голодомору.
Про район як адміністративну одиницю та його геральдику розповіла директор ЦБС Каменецька Т.І. Спогадами про рідний край у повоєнні та післявоєнні роки поділився ветеран Великої Вітчизняної війни Грищенко В.І. Гості "круглого столу" із задоволенням прослухали поезію місцевого поета Дєєва М. Я.
Бібліотечні працівники Нововоронцовського району взяли активну участь у районному святі "Ми горді, що живемо в Україні" (до Дня Незалежності України), до якого готували театралізоване дійство "Вареники, вареники наші Воронцовські". Працівники центральної бібліотеки створили імпровізований кабачок "Семеро козенят", Нововоскресенські культпрацівники на чолі із бібліотекарем Л. Соколенко барчик "Капустянчик", Новоолександрівські - корчму "Пані Капустина", Гаврилівські -бістро "Ягідка", Дудчанські - шинок "Пан Шкварка" і т. д. Всі ці імпровізовані заклади були оздоблені виробами майстрів декоративно - ужиткового мистецтва. Дійство проходило на районному стадіоні "Колос".
Бібліотека-філія №13 (Херсонська ЦБС) до 230-річчя заснування міста провела віртуальну екскурсію в минуле "Над Дніпром квітує рідне місто". До співучасті у заході було запрошено старшого наукового співробітника краєзнавчого музею Абикулову М.Й., яка представила деякі експонати - археологічні знахідки, яким виповнилося більше тисячі років. Старшокласники з захопленням слухали доповідача, не з меншою зацікавленістю роздивлялися посуд та знаряддя праці наших пращурів. Органічним доповненням до всіх краєзнавчих заходів, які проводив читальний зал бібліотеки, стала краєзнавча експозиція "Херсоне мій, легенда вікова", яка постійно поповнювалась новими матеріалами.
В бібліотеці-філії №14 (Херсонська ЦБС) до Міжнародного Дня 8 Березня пройшло свято першої квітки весни "Сьогодні жінки ваше свято". Постійні користувачі взяли участь у розважально-конкурсній програмі, яку підготували бібліотекарі філії Кузова І. та Золотар Ю. Програма виявилась дуже насиченою: веселі конкурси "Руса коса до пояса", "Чарівне дзеркальце", "Гарна молодичка" та ін. подарували гарний настрій всім присутнім. На святі також був присутній херсонський поет М.О.Левченко, читав жінкам свою інтимну лірику про кохання, жіночу вроду, вірність та материнську любов. Поет подарував збірку віршів "У чому сенс життя?" Закінчилось свято врученням квітів.
З метою вшанування пам'яті земляків - ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС в бібліотеках Іванівської ЦБС оформлені стенди, куточки. За ініціативою голови районної організації "Союз. Чорнобиль. Україна" серед бібліотечних закладів був проведений конкурс на кращий куточок вшанування ліквідаторів-земляків. Найкращі (ЦРБ, Нововасилівська бібліотека ім. В. Стуса, Трохимівська та Шотівська бібліотеки - філії) були відзначені грамотами начальника обласного управління культури і туризму та грошовими преміями.
В роботі Інтернет-центру Херсонської ЦБС став традиційним День Інтернету. В День Інтернету користувачам було запропоновано:
1. Презентацію "Можливості, які надає Інтернет сьогодні" (Інтернет для освіти, блоґи, соціальні мережі, ділова репутація в Інтернеті, робота з інформацією, пошук роботи, бізнес в Інтернеті, PR і маркетинг в Інтернеті, новітні медіа, ефективний пошук, наукова робота в Інтернеті).
2. Презентацію "Молодіжні сайти": музика, фільми, форуми, соцкультура.
3. Інформаційне поле "ЮНЕСКО визначило 200 кращих вузів України".
4. Інформаційне поле "Бази даних Центральної міської бібліотеки".
5. Web-гра "Розумний народ".
Цікавим виявився вечір-зустріч з українською піснею, проведений завідуючою бібліотекою-філією с. Долинське Чаплинської ЦБС Харченко Л.О., яка є незмінним учасником художньої самодіяльності. На цю зустріч прийшли люди, які закохані в українську пісню. Ведучі розповідали про обрядові пісні, виконувалися пісні і їм підспівували присутні. Книжкова виставка зацікавила жінок. Особливу увагу звернули на пісенники українських пісень.
"Де бабусині руки - там міцні онуки" - так називалось свято, проведене в бібліотеці-філії с. Шевченко Чаплинської ЦБС (завідуюча А. В. Музичко) до Дня людей похилого віку. Запрошені всі люди села похилого віку, про кожного з них звучала розповідь - коротка історія життя, їх спогади. Цим людям найвища шана і повага від вдячних односельців.
Відзначаючи Всеукраїнський день бібліотек, бібліотекарі Голопристанської ЦБС прагнули застерегти його від заформалізованої, повсякденної буденної суєтності. Тож і створили свято з неформальною назвою "Бібліофолькпаті", на якому переконали присутніх, що бібліотекар - не сіра миша, показавши усім свої таланти. Тож весело і неформально співали, танцювали, приймали вітання та "нагороди".
Кіндійська селищна бібліотека-клуб (Херсонська ЦБС) зустріла свій 60-річний ювілей під гаслом "Вічне диво, ім'я якому бібліотека".
Захід урочисто відкрив голова селищної ради Семінчев І. І., який поздоровив всіх присутніх гостей та постійних користувачів бібліотеки з ювілеєм, побажав творчої наснаги працівникам бібліотеки-клубу, оптимізму та високих здобутків в роботі.
Свій подарунок для бібліотеки зробив депутат міської ради Кириченко С. О. Насиченою і різнобарвною була програма свята в супроводі фольклорного тріо "Тавричанка", а маленькі користувачі читали вірші, співали пісень.
Символікою свята стало садіння калини коло бібліотеки - національного символу, оберегу. Такий захід, не пройшов без уваги засобів масової інформації. Цей сюжет було показано місцевим телебаченням в програмі "Починаймо ранок з нами".
 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 222324
252627282930