Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Нью Йорк – Санкт-Петербург – Сідней читають херсонських поетів» або Херсон на літературній карті світу

28.05.2011

«Поети В. Савельєв, Ю. Топунов, Н. Крофтс и С. Зубарєв»


22 травня почався тиждень презентацій, протягом якого любителі поезії зможуть познайомитися з літературною газетою «Інтелігент» і ще раз почути чудову поезію учасників творчого об'єднання «ТОН Ключ». Це унікальне –  і вже міжнародне – об'єднання незалежних творчих людей було вперше представлено на сторінках «Інтелігента» у квітневому номері публікацією віршів восьми «ключовців».

Ми горді тим, що перша зустріч із читачами пройшла саме в нашій – Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара. Кількість бажаючих послухати вірші – і це в наш цинічний час! – перевищило очікування, і нам довелося терміново доносити стільці з інших аудиторій, щоб розмістити всіх бажаючих. Відкрили зустріч і провели бліц-тур по 20 річному насиченому культурному житті «Ключа» три його засновника: письменник і художник Ю. Топунов, фотограф М. Кошелюк і музикант О. Івченко.

Поетичну частина зустрічі відкрила поет і перекладач Наталія Крофтс. Її поезія, вже опублікована в семи країнах на трьох мовах, знову зазвучала у рідному місті, де Наталя зупинилася на шляху з Сіднею перед тим, як продовжити свій шлях на Пушкінський фестиваль у Лондоні.
Вірші В'ячеслава Савельєва, дивовижно іронічні, тонкі та іскристі, як шампанське, викликали безліч теплих посмішок і оплесків.

Прекрасну ж половину людства особливо порадувала поезія Сергія Зубарєва, засновника південноукраїнського літературного порталу «Укус», який із чудовим артистизмом читав свої вірші про «пристрасті ніжні».

І завершив поетичну частину «віршований діалог» засновника «Ключа», Ю. Топунова, і Наталії Крофтс: свої твори вони читали по черзі і, різні за стилем та змістом, їхні вірші злилися в єдине ціле... А коли читання завершилося із залу пролунало: «А ще?!»

Слід зазначити, що окрасою зустрічі були гітара і оксамитовий голос Сергія Науменка, який виконував пісні на вірші поетів «ТОН Ключа».

Але це тільки початок. Протягом тижня презентація газети «Інтелігент» продовжиться в Обласній бібліотеці для дітей, в арт-кафе «Сан Марко» і в Міській бібліотеці № 1, причому кожній із бібліотек авторський колектив дарує по одному номеру газети.

Із творчістю авторів «ТОН Ключа» Ви можете також ознайомитися на сторінці об'єднання на Херсонському регіональному інформаційному порталі «Арткавун» (www.artkavun.kherson.ua/ton-klyuch.htm)

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930