Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Книжка Д. Тераковської "Мишка" - гарний привід познайомитись із всесвітами людей

02.11.2015 11:55

Днями відбулася презентація незвичайної книжки - українського перекладу повісті польської письменниці Дороти Тераковської "Мишка". В ній йдеться про життя успішної родини, в якій народжується дитина з синдромом Дауна. Український переклад виконала Дзвінка Матіяш, яка і презентувала книжку. Разом з письменницею в бібліотеку завітали львів'яни Роман Максимович - юнак із синдромом Дауна, Надія Калачова – авторка буктрейлеру та кількох рецензій на книжку, Надія Надільна – представниця Центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус». Зустріч відбулася завдяки Ірині Ханіковій - голові Громадської організації «Сонячні діти Херсонщини», що виховує п’ятьох дітей, серед них чарівний малюк з синдромом Дауна. До розмови були запрошені також представники українських громадських організацій, батьки дітей із синдромом Дауна, волонтери, студенти - майбутні соціальні працівники та корекційні педагоги, всі небайдужі, хто щоденною роботою прагне зробити життя людей з особливими потребами повноцінним, допомагають їм відчувати себе повноправними членами суспільства. При цьому всі вони твердять, що досвід спілкування з цими людьми робить їхнє життя кращим. Шалені оплески залу також зібрали виступ театру "сонячних дітей" та запальний танок тріо хлопчаків, які були чудовою ілюстрацією до героїні книжки "Мишка", що понад усе прагнула танцювати легко, як метелик. …Мишка випросталась і підняла вгору ручки. Підстрибнула. Відчувала, що зараз вона гнучка й легка, як стеблина квітки, і що вона справді відривається від підлоги. В дійсності вона знала, що відривається тільки всередині, але була переконана, що тато це помітить… Адже діти із синдромом Дауна дуже артистичні. Можливо, тому вони так тягнуться до мистецтва.

А книжка Д. Тераковської "Мишка" - гарний привід познайомитись із всесвітами людей, що тебе оточують, та зрозуміти те, що єднає все людство.

Читайте книжку в родинному колі, вона спонукає до обміну думками і почуттями, незважаючи на нелегку тему та невеселий сюжет.

 

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 3031