Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Книжково-ілюстративна виставка «На краю землі – Антарктида»

28.01.2016 11:28

29 січня відзначається 196-річчя з дня відкриття Антарктиди. З цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів представлена книжково-ілюстративна виставка «На краю землі – Антарктида».

Антарктида - ніби величезна крижина, застигла за Південним полярним колом Землі. «Імперія холоду», «полюс недоступності», «безлюдний материк», «континент без кордонів» – усе це про Антарктиду – найвищий і найхолодніший материк Землі. Антарктида – континент, що живе за власними правилами і принципами. Спробуйте пізнати його, звернувшись до нашої виставки.

Пройти слідами найвидатніших першовідкривачів Антарктиди допоможе розділ «Відкриття Антарктиди: неможливе можливо», де подано цікавий матеріал про відкриття та регулярні дослідження найзагадковішого і найхолоднішого континенту Землі. Представлені спогади Ф.Ф. Беллінсгаузена про його навколосвітню подорож, яка підтвердила існування шостого материка.

Сьогодні Антарктида — це материк науки та міжнародної співпраці. З виставки ви дізнаєтесь про роботу дослідних станцій різних країн, у тому числі й України – «Академік Вернадський». Це добре обладнана геофізична обсерваторія, де ведуться дослідження твердої землі, океану, атмосфери.

Поринути у світ вічно сніжної краси і територіальної унікальності, пізнати характерні риси її кліматичних умов і природу материка, відкрити незвідані таємниці флори і фауни ви зможете, звернувшись до розділу «Антарктида – льодовий материк планети». Представлений ілюстративний матеріал надасть можливість зануритися під лід численних озер материка.

В останні роки Антарктида стала місцем відвідування туристів. Уявити себе мандрівником допоможе розділ «Подорож до Антарктиди: пригода на все життя». У вас буде можливість дізнатись про нові географічні об'єкти, побачити як і в яких умовах жили перші зимівники, познайомитись з постійними «жителями» континенту, які опанували суворі життєві негаразди льодового материка планети.

Людина знає вже багато про природу цього континенту, та багато таємниць ще не розкрито. Звернувшись до виставки, ви отримаєте цікаву інформацію, відчуєте себе членом небезпечної експедиції та піднімете завісу над загадками шостого материка планети.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031