Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Конституція України – гарант прав і свобод

28.06.2021 15:37

Конституція держави повинна бути такою,
яка не порушує конституцію громадянина.

С. Єжи Лец – польський поет, філософ

Є дати, які укріплюють нації, відображають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До таких, безсумнівно, належить і День прийняття Конституції України. Саме до цієї дати у відділі обслуговування користувачів представлена книжково-ілюстративна виставка «Конституція України – гарант прав і свобод». На ній ви знайдете літературу та інформаційні матеріали, які знайомлять користувачів з історією конституційного творення в Україні, розповідають про коріння української Конституції, сторічні передумови прийняття Основного Закону України та Конституційний процес і конституційне право в нашій незалежній державі.

Тож джерелом права будь-якої держави є Конституція. Наша Конституція дуже молода. Вона була прийнята Верховною Радою України в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Але до Конституції, яка є чинною нині, були ще й інші. Найпершу прийняв ще на початку ХХ століття перший Президент України М.Грушевський.

Сучасна Конституція складається із вступної частини і 161 статті та є визначальною для всього українського народу. Основні розділи Конституції відображають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Конституція несе в собі головну – надзвичайно цінну і гуманну – ідею: держава функціонує для людини. Досвід усіх років незалежності України засвідчив: Основний закон має відповідати сучасним потребам розвитку нашої держави. Знання та дотримання Основного закону держави є основною ознакою її гідності, а гідність держави залежить від гідності особистостей, які її утворюють.

Тож запрошуємо вас до книгозбірні ознайомитися з виставкою!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031