Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

20 років Херсонському Кошу Українського козацтва

11.04.2012

7 квітня 2012 року у приміщенні Вищого професійного училища №2 відбувся захід, присвячений 20-й річниці від дня заснування Херсонського Коша Українського козацтва.
Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу. З початків козацтва і до сьогоднішнього дня, а, вочевидь, і на майбутнє, життя українців – «і мертвих, і живих, і ненароджених», усієї нації з її минулим, сучасним і майбутнім, було, є і буде нерозривно пов’язане з козацтвом.
20 березня 1992 року рішенням обласної колегії Херсонської обласної Ради народних депутатів була затверджена обласна козацька організація Херсонський Кіш українського козацтва.
Протягом останніх років Херсонська ОУНБ імені Олеся Гончара тісно співпрацює з Херсонським Кошем Українського козацтва. Тому сектор соціокультурної роботи взяв безпосередню участь у проведенні свята всеукраїнського масштабу.
О 12.00 год. біля пам’ятника Богдану Хмельницькому пройшла офіційна частина, під час якої отець Олег прочитав молебень. Хвилиною мовчання пом’янули всіх померлих козаків. Також відбулося покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому.
З вітальним словом виступили почесні гості:
- Яценко Андрій Анатолійович – начальник управління освіти та науки Херсонської обласної державної адміністрації;
- Катенков Василь Михайлович – перший заступник міського голови;
- Чорний Анатолій Іванович – голова ради старійшин Українського козацтва.
Під час концертної програми відбулося урочисте нагородження. За плідну працю у патріотичному вихованні та значний внесок у розвиток українського козацтва на Херсонщині козаків нагородили орденами, дипломами, почесними грамотами. Крім того, за визначні досягнення у козацькій діяльності деякі козаки отримали нові звання.
У святковій програмі взяли участь народні колективи Херсона та області, а саме: ансамбль «Журавка», дует родини Середи, хор ВПУ №2, дует бандуристок Херсонського музичного училища, художній колектив ансамбль танцю «Візерунок», Лазурнянська сотня Пластунівського куріня, молодіжна рок-група «Maria Brawn», Андрій Соколенко та Микола Русанов. «Родзинкою» заходу був виступ найменших учасників, майбутніх козачат, вихованців ясла-садочка №5 «Калинонька».

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13141516
17181920212223
24252627282930