Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Ларрі Ґонік "Всесвітня історія"

13.04.2019 06:20
Скільки дат ви пам’ятаєте зі шкільного курсу всесвітньої історії? А чи зможете ви в кількох реченнях переповісти, що відбувалося зі Всесвітом після Великого вибуху або чому для арійців корови були рівнозначні багатству? Про все це вам точно розповідали на уроках. Однак подача інформації та розставлені у ній акценти зробили все, щоб ви нічого не могли згадати вже через кілька років.
Ларрі Ґонік, математик за освітою і художник за покликанням, досить швидко зрозумів, що саме від подачі матеріалу залежить рівень його сприйняття та запам’ятовування. Менше тексту – більше образів! А що краще за все відповідає цим параметрам? Звісно, комікси!
У перекладі з англійської, комікс – це комедійне, смішне «послідовне мистецтво», яке використовує прийом «далі буде». Для створення зв'язної розповіді, додатково до малюнків, використовують короткі тексти. Їх розміщують у так звані «мовні бульки», які передають мову чи думку персонажів, заголовки та титри.
Тож саме за таким принципом Ларрі Ґонік вирішив створити свою трилогію «Всесвітня історія». Кожен том містить біля трьохсот сторінок і спирається на наукові дослідження.
Перша частина книги історичних коміксів Ларі Ґоніка складається з семи розділів та охоплює період від виникнення Всесвіту до епохи Олександра Македонського. З неї читачі дізнаються про Еволюцію Всесвіту, традиції та особливості побуту перших поселенців та про те, чим весь світ завдячує грекам.
Другий том знайомить читачів з провідними цивілізаціями стародавнього світу – від Індії та Китаю до Римської імперії. Саме в античну добу зародилася більшість світових релігій, тож Ґонік приділяє велику увагу Ісусові Христу, Конфуцієві, Будді та іншим постатям, чиї вчення пережили цілі століття.
Третя частина починається з подій 395 року – закриття язичницьких храмів в Європі, а закінчується першою експедицією Христофора Колумба, що відбулася у 1492 році. У цей проміжок часу зароджується іслам, формуються великі тюркські та китайські династії, відбуваються хрестові походи...
Всі ці події історії представлені автором лаконічною мовою графіки та влучними короткими текстами. Однак «Всесвітня історія в коміксах» – це не просто набір картинок і стислий переказ подій. Автор у своїй роботі наводить цитати Геродота, Софокла, Есхіла. Просто подані вони у такій формі, що запам’ятовуються надзвичайно легко і не викликають у дітей бажання швидше закрити книгу.
 Однак варто наголосити, що ці історичні комікси не підходять для вивчення історії «з нуля». Їх читачі мають знати не лише історичні події, а й розуміти їх суть та передумови. Кожен том історичних коміксів охоплює значний часовий простір, тому події тут розглянуті досить поверхнево, а про окремі факти взагалі не йде мова. Тому робимо висновок, що основне завдання «Всесвітньої історії» Ларрі Ґоніка – це нагадати основні віхи історії, окремі винаходи та битви.
І ще ми абсолютно впевнені, що після цих коміксів ви забажаєте більш детально дізнатися не про одну подію та особистість.
Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24252627282930
31