Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Літературний глобус

Літературний глобус

На узбережжі Балтійського моря розкинулись унікальні держави: Латвія, Литва та Естонія.  

Культура країн Балтії формувалась під впливом як східної, так і європейської шкіл, вона завжди корінилась в стародавніх народних звичаях і фольклорі, зберігаючи свою самобутність, уписуючись одночасно в міжнародний контекст.

Литва є одним з найстаріших культурних центрів Східної Європи і батьківщиною відомих всьому світові поетів Ю. Балтрушайтиса і Е. Межелайтиса, композитора і живописця М. Чурльоніса, письменника Й. Марцинкявічюса.

Найбільш відомим і видатним латвійським літератором є Ян Райніс. Райніс (справжнє ім'я Янис Пліекшанс, 1865-1929) - найвідоміший із видатних поетів та драматургів, якого називають “Людиною ХХ століття Латвії”.

Яніс Петерс у віршах розкривав тему долі свого народу. Саме Петерс став автором багатьох популярних пісень, музику для яких створив Раймондс Паулс, відомий на весь світ композитор.

Багатьом читачам полюбились твори знаменитих латвійських письменників – А. Упіта, В. Лациса, А. Колбергса.

Не менш відомими в Естонії та інших країнах є Е. Вільде, Ю. Смуул, А. Хінт, М. Янсон.

У грудні 2015 р. ЮНЕСКО оголосило місто Тарту містом літератури. Тарту стало першим із міст країн Балтії, які здобули звання міста літератури. Тарту – місто багатого літературного життя, і воно всіляко заслуговує на це звання.

Виставку “Яскраве сяйво Балтійського регіону” слід відвідати кожному, хто хоче зануритись в атмосферу “Старої Європи”. Впевнені, що література, з якою ми вас познайомимо, справить настільки ж незабутнє враження, як і сам Балтійський регіон з його історією, легендами, таємницями. Сподіваємося, що дотик до цієї літератури стане подорожжю в подорож, і, незалежно від ваших смаків, ви обов'язково знайдете таку книгу, яка підійде саме вам.

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 282930
31