Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Макс Кідрук «Не озирайся і мовчи»

14.12.2020 11:22

Якщо ви боїтеся ліфтів, то ця книга на 254% не для вас. Бо після її прочитання ви їх будете не те що оминати, а бачити у нічних кошмарах.

Якщо ви полюбляєте хепі-енди, то тут і близько такого немає.

Але якщо ви шукаєте історію, яка переверне вашу свідомість, захопить мозок на кілька днів (а може й тижнів) і при цьому стосуватиметься світу, що тут і зараз перебуває навколо вас, тоді роман «Не озирайся і мовчи» саме для вас.

 Додамо лише, що книга має вікові обмеження 18+, тож майте це на увазі.

За першочерговим задумом автора це мала бути невеличка повість про потойбічний світ. Але сюжет наповнився такою кількістю деталей та поворотів, що виник повноцінний роман.

І тепер в одному реченні точно не опишеш, про що він. Тут вам і наукові гіпотези про плинність часу і простору, й існування того самого потаємного світу з теплим морем, сонцем та жахіттями, які коштують життя.

А ще таке актуальне в усі часи питання шкільного буллінгу та реакції системи освіти на нього. До того ж, Кідрук показує правду про життя родин, де головний закон – насилля. І знову піднімає одвічне питання: «Чому жінки не йдуть від тих, хто б’є не лише їх, а й їхніх дітей?»

Здається, від такої кількості негативу навколишнього світу в кожного другого рано чи пізно з’явиться бажання втекти в інший вимір. Тож не дивно, що з’явилося воно й у двох підлітків. Лякає те, що вони знайшли туди вхід.

Прихильники Гаррі Поттера ходять на вокзал Кінгс-Крос. Шанувальники дедукції прогулюються по Бейкер-стріт. А от цікаво, чи багато читачів роману наважилися проїхатися ліфтом у багатоповерхівці на Квітки-Основ’яненка у Рівному? Добре хоч, кількість поверхів у реальному будинку та тому, де жив Марк, різняться. Але від того не менш моторошно, тим паче, якщо згадати, що у «світі за ліфтом» ніхто не помирає остаточно.

Для більш моторошного уявлення про книгу за цим посиланням можна переглянути офіційний трейлер: https://www.youtube.com/watch?v=WkWTxYPOcs8.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31