Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Мамай мандрує Херсонщиною»: у Гончарівці оголошено результати регіонального художнього конкурсу

23.04.2021 13:54

22 квітня у книгозбірні відбулося урочисте оголошення результатів регіонального художнього конкурсу «Мамай мандрує Херсонщиною», ініційованого Гончарівкою.

Митці-аматори Таврійського краю представили на ньому свої роботи, присвячені образу Козака Мамая, – архетипу воїна-захисника української нації, найпопулярнішого типажу народного мистецтва.

Наш конкурс став продовженням Всеукраїнського мистецького проєкту «Мамай мандрує», що побував уже в 10 містах України і в листопаді минулого року завітав до Херсона, на VIII Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка-2020.

Особливістю «Мамай мандрує Херсонщиною» стало зображення на кожній картині знакової для художника, скульптора або майстра декоративно-вжиткового мистецтва туристичної локації своєї малої Батьківщини.

Враховуючи карантинні обмеження, долучитися до події можна було не тільки офлайн, але й через платформу ZOOM. Що і зробили гості, учасники конкурсу, співробітники бібліотек і закладів культури з 20 населених пунктів Херсонщини.

Майже 100 чудових конкурсних робіт, окрім призових місць, отримали і відзнаки відомих художників та діячів мистецтва зі складу почесного журі. Високо оцінили творчість учасників конкурсу Віктор Гоманюк (засновник і куратор Всеукраїнського мистецького проєкту «Мамай мандрує», м. Одеса); Світлана Легензова (Школа мистецтв Новоград-Волинського); Наталя Білоус (директор Уманського краєзнавчого музею); Світлана Жукова (Вінницька дитяча школа мистецтв); Галина Білоус (Дитяча школа мистецтв м. Первомайська) .

Долучилися до роботи журі і знамениті херсонці:  художниця Оксана Оснач; історик, краєзнавець, реконструктор, завідувач філії «Кам’янська Січ» національного заповідника Хортиця Андрій Лопушинський; голова Херсонського відділення Всеукраїнської асоціації гідів Галина Аблова.

Розпочався захід з привітання Віктора Гоманюка, який розповів про історію та ідею заснування проєкту «Мамай мандрує» і натякнув на його подальше продовження – у галереях Миколаєва та Одеси. Звичайно, і всі роботи художнього конкурсу «Мамай мандрує Херсонщиною» увійдуть до експозиції даного Всеукраїнського проєкту. Заступниця директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки Галина Шендерук наголосила на «знаковості конкурсу, тому що Козак Мамай є символом патріотизму та звитяги українців і важливим об`єднувальним образом сьогодення». Керівниця художнього колективу «Оригінал» Тетяна Ничипорчук закликала правильно виховувати підростаюче покоління, доки у нього ще «світяться очі від краси Херсонщини».

Приємно усвідомлювати, що наш художній проєкт розкрив найрізноманітніші таланти у всіх вікових категоріях. Наймолодшим учасницям конкурсу, Уляні Ткаченко і Анастасії Лясковець (Херсон) – по 6 років, а найстаршій, Тамарі Донік з Верхнього Рогачика, – 67.

Конкурс «Мамай мандрує Херсонщиною» встановив декілька своєрідних рекордів:

1. Херсонська художня студія «Оригінал» представила найбільше всього робіт від однієї організації – 35 – у двох вікових категоріях. І завоювала в середній категорії 18 «бронзових» нагород, 11 «срібних», 3 – «золотих», а  в старшій – 2 третіх місця і 1 перше; 17 відзнак журі.

2. Оригінальна колективна робота від вихованців херсонського гуртка «Лада-Арт» (керівник – Любов Семенова) була єдиною в жанрі декоративно-прикладного мистецтва і отримала диплом 1 ступеня за оригінальність і високу майстерність.

3. 9-річна Іванна Хильченко з Олександрівки представила більше всього робіт на конкурс – 3, всі вони стали «срібними» призерами.

4. 12 робіт у всіх вікових категоріях надійшло до Гончарівки від митців з Верхнього Рогачику (7 третіх місць, 3 других місця і 2 перших).

5. І безумовним фаворитом конкурсу стала Великоолександрівська центральна селищна бібліотека. Користувачі цієї книгозбірні мають 6 перших місць в середній та старшій категоріях і 17 відзнак журі.

Причому робота Амалії Козир «Відлуння великого степу», окрім першого місця, отримала 6 відзнак журі! Вона ж набрала найбільшу кількість балів серед представників середньої категорії – 75!

Всі учасники і переможці регіонального художнього конкурсу «Мамай мандрує Херсонщиною» отримали дипломи і сувеніри, а також сертифікати на безкоштовну участь у краєзнавчих заходах і атракціях бібліотеки Гончара!

Маємо надію, що конкурс продовжиться в наступному році. І тоді вже, без усіляких карантинних обмежень, у гостинній Гончарівці зберуться представники усіх громад Херсонщини з новими роботами, присвяченими Козаку Мамаю і нашій прекрасній Таврії.

А чудова експозиція «Мамай мандрує Херсонщиною» представлена на III поверсі книгозбірні до кінця травня цього року. Згодом всі творчі роботи відправляться в наступні мандри Україною, прославляючи Херсон і Херсонщину і її туристичну привабливість!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930