Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Майстер-клас на узліссі

Цей матеріал є російською мовою

23.09.2019 08:43

Нещодавно Екоцентр відвідав VII Міжнародний фестиваль повноцінного життя, що вже сьомий рік проходить в екосадибі Райдуга (Херсонська область).

Запрошення було отримано саме для проведення навчання з сортування сміття. Тут, у надзвичайно казковому місці, що налаштовує життя на гармонію з навколишнім середовищем, не можна не турбуватися про вплив на природу… Саме про вплив на довкілля людей та їхніх речей говорили під час майстер-класу. Торкнулися таких тем: які є альтернативи миючим засобам і побутовим речам, дружнім до природи; чому важливо обмежувати свої покупки та вчитися сортувати; як це робити в наших умовах і які варіанти впливу на ці умови ми маємо? Розмова була жвавою та дискусійною, адже це тільки на перший погляд здається, що у сортуванні все легко. Насправді, доки в державі питання не має системного рішення – доти виникатиме чимало плутанини. Адже виробники не маркують свою продукцію чи упаковування, а комунальні служби, не маючи коштів, не поспішають розбудовувати інфраструктуру роздільного збору сміття від населення. Зі свого боку бізнес не пропонує альтернатив та зручних рішень. І виходить, що паперові горнятка насправді не паперові, мають прошарок пластику в середині, а контейнери, що стоять з пластиком – лише для пляшок, й лише певного виду. А також – потрібно знати, що ці пляшки певного виду мають бути порожні, бажано чисті й обов'язково стиснуті. У підсумку – сміття на наших вулицях, річках та морях, лісах та парках стає дедалі більше.

Тому у впровадженні культури поводження з відходами важливий кожен, бодай маленький крок.

Майстер-клас відбувся посеред соснового лісу, якомога далі від галасу та метушні, у неймовірній атмосфері єднання з природою, під шум вітру та спів птахів. Коли ти живеш у казкових глиняних хатинках, покритих очеретом, маєш можливість пити чисту воду й бачити яскраві зорі, прокинутися на світанку та доторкнутися до туману, що килимом укутав галявину… то усвідомлюєш, яке ж це щастя жити в чистому довкіллі, де відсутні автомобільні вихлопи, електросмог та світлове забруднення. Таке відчуття, наче ти живеш в іншому вимірі, іншому просторі. Для багатьох це вже забуті відчуття спокою, рівноваги, чистоти та наповненості. Дуже важливо для сучасної людини, що більшість свого часу проводить у місті, повертатися обличчям до природи, щоб оновлювати свої почуття. Щоб не тільки розумом, а всім єством відчути, що Я – Людина, яка є невіддільною частиною природи. Ці відчуття допомагають надалі зрозуміти, наскільки важливо кожному з нас докласти зусиль й допомогти природі вистояти, зберегти свою чистоту в щоденній гонитві за прибутками та перевиробництвом речей. Тільки об’єднавшись, ми можемо загальмувати зміни клімату, врятувати зникаючи рослини та тварини.

Фестиваль став чудовою можливістю донесення інформації про сортування людям, які шукають гармонії з собою та природою.

Більше інформації та часточку атмосфери фестивалю у відео:

Ми плануємо наступного року розширити співпрацю й впроваджувати сортування по всьому екопоселенню. Адже сучасні люди скрізь полишають пластик та інше сміття, що не переробляється. Головне – навчитися цим процесом керувати, будь ти чи організатор заходів, чи керівник компанії, чи звичайний мешканець планети Земля.

Календар подій

    1 2 3
4 5 6 7 8 910
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 282930