Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Майстерня радості "ТВОРИМО Й ВИТВОРЯЄМО" в дії

04.05.2023

Майстрині Майстерні радості "ТВОРИМО Й ВИТВОРЯЄМО" продовжують опановувати ази гачкування. І з кожною зустріччю їх вироби стають більш привабливими та професійними.

Так наступним кроком у їх навчанні стали магічні вузлики - поєднання двох ниточок у процесі в'язання. Це з'єднання дійсно дуже важливе. Адже необхідно не лише якісно зав'язати пряжу, щоб виріб не почав розпускатися, а й маємо зробити це максимально непомітно. Тож на занятті дівчата опановували такі способи поєднання ниток як: 

      1. прямий вузол;

      2. ткацький вузол (друга назва - промисловий);

      3. ущільнений вузол;

      4. з'єднання нитки без вузлика за допомогою голки.

Кожна з них спробувала виконати запропоновані варіанти та обрала саме свій вузлик для подальшої роботи з нитками.

Оскільки майстерня радості об'єднує в собі дівчаток різних рівнів майстерності, то й заняття виходять різноплановими. Матеріали для зустрічі підбираються з прагненням задовольнити потреби кожної майстрині.

Тож ще однією темою для обговорення стала каркасна іграшка - як оригінальний виріб, який може бути ідеальним доповненням приватної колекції або чудовою прикрасою будинку.

Часто при створенні іграшки, хочеться надати їй певної форми чи рухливості. І тоді майстрині вдаються до створення каркасу. Найчастіше для цих цілей використовується дріт, так як він досить міцний, добре гнеться, легко деформується й приймає необхідну форму. Та досвідчені майстри у своїх роботах використовують не будь-який дріт, а певного виду. Зручно працювати з мідним, алюмінієвим та сталевим. Найчастіше підбирають матеріал з діаметром 4 мм. Даний параметр може змінюватися в залежності від потреби жорсткості каркасу та величини іграшки.

Для зміцнення загального каркасу іноді переплітають кілька дротів між собою. А щоб тулуб був рухомим і гнучким, досвідчені майстрині поєднують усі частини іграшки за допомогою петель.

Із результатами зустрічей у майтерні радості ви можете ознайомитися переглянувши фото з роботами дівчаток.

 

                                       

                               

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 232425262728
293031