Головна Новини Медична сестра – професія чи покликання?

Медична сестра – професія чи покликання?

12.05.2021 16:57

Всесвітній день медичних сестер відзначають щорічно 12 травня – у день народження видатної англійки Флоренс Найтінгейл, яка організувала перші у світі бригади сестер милосердя. Як свідчать історичні довідки, під час Кримської війни вона була ініціатором догляду за пораненими солдатами в Туреччині, згодом – заснувала перші курси сестер милосердя. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер та ініціатор реформи шпиталів.

Медичні сестри – це найбільший загін фахівців охорони здоров’я будь-якої країни. В Європі працює понад 5 млн. медсестер, із них близько 303 тис. – в Україні. Найважливішими завданнями професійної діяльності медичної сестри є: комплексний всебічний догляд за пацієнтами і полегшення їхніх страждань; збереження здоров’я і реабілітація; сприяння зміцненню здоров’я та профілактика захворювань. На сучасному рівні розвитку сестринської справи від медичної сестри очікується володіння вмінням самостійно оцінювати стан і потреби хворого, вести правильне спостереження за ним, приймати обґрунтовані рішення, пов’язані з певною відповідальністю, коли від професійної компетенції залежить успіх лікування.

Відділом документів з медичних наук Гончарівки підготовлено книжково-ілюстративну виставку «Медична сестра – професія чи покликання?», на якій представлено фахові видання для самовдосконалення сестер, а також матеріали з історії розвитку медсестринства та інформація про сестер милосердя з лікувальних закладів м. Херсона. Презентація виставки була проведена для студентів 1 курсу медичного коледжу.

Зі святом вас, наші чуйні та доброзичливі медсестрички!

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 2930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день