Головна Новини «Мово моя, невичерпна скарбнице»

«Мово моя, невичерпна скарбнице»

22.02.2019 10:28

Традиційно, кожного року,  наша книгозбірня проводить свято «Мово моя, невичерпна скарбнице», присвячене Міжнародному дню рідної мови. Всі мови різні, і всі вони по-своєму прекрасні. Рідна мова – це та, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.

У Міжнародний день рідної мови на свято у бібліотеку завітали: обласна польська спілка «Полонія», представники центру німецької культури та ділової співпраці,  навчально-виховне об’єднання «Хабад», міська громадська організація «Болгари Херсона», «Кримськотатарський культурно-спортивний центр “Куреш”». Родзинкою свята було представлення вперше корейської культури. Присутні дізналися про долю корейців в умовах тоталітарного радянського режиму.  Особливо яскраво та масштабно представили свою культуру  німці, поляки та євреї. Це були не тільки вірші і пісні, а ще й танці.

Про красу та мелодійність рідної мови розповіла Віжичаніна Лілія, головний бібліотекар книгозбірні та викладач курсів з української мови. Унікальним було виконання української пісні «Україна – це ти» за допомогою жестової мови вихованкою Херсонської спеціальної загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів Івановою Вікторією. Окрасою заходу були виступи вокальної студії «Унісон» (керівник – Усатюк Анна) та народного художнього колективу танцю «Візерунок» (керівник – Шпитальна Жанна), які виконали українські пісні та танці.

Протягом заходу різними мовами звучав головний меседж – завжди зберігати у своєму серці любов до рідної мови, завжди пам'ятати про багатство, яке є у кожного з нас, – нашу рідну мову!

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день