Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Домінік Муазі «Геополітика емоцій»

23.04.2020 11:11

Ми знаємо, як багато може накоїти одна людина, рушієм якої стали сильні емоції. А тепер на хвилину уявіть, на що здатна ціла багатомільйонна нація, якою рухатиме та сама сила емоцій? Думаєте, таке не можливо? Домінік Муазі доведе вам зворотнє, а ще покаже, як завдяки страху, приниженню та надії щодня змінюється наш світ. 

Савік Шустер сказав про це видання: «Якщо ви хочете зрозуміти закони руху фізичних тіл, починати треба з Ісаака Ньютона. А щоби відкрити світ страху, приниження й надії, в якому живе людство, вам треба прочитати Муазі».

У своїй роботі Муазі зосередив увагу на трьох рушіях економічного та соціального життя – культурі надії, приниження та страху. Автор характеризує азіатський світ емоціями надії. При цьому він говорить, що надія перейшла від духовного стану до матеріалістичного відтінку, розширення можливостей в економіці та соціальному житті.

Арабо-ісламським світом, за висновками Муазі, рухає приниження, а західним – страх.

Вершиною приниження є впевненість, що всі навколишні держави та люди намагаються вдертися в ваше приватне життя. Відчуття приниження вже довгі роки є потужною дипломатичною зброєю (згадка про Голокост, вбивства чи територіальний розподіл при переговорах).

Америка більше не має такого великого контролю над власним життям та світом в цілому. Її переважна емоція – це реакція на події та почуття інших держав. А ще з кожним роком зростає страх тероризму та зброї масового ураження, економічної нестабільності та екологічних катастроф.

Окремий розділ присвячено тим країнам, які ґрунтуються на сумі вищеперерахованих емоцій. На думку Домініка Муазі, до таких слід віднести Росію, Ізраїль, Африку та Латинську Америку.

Автор також дає власний прогноз на те, як буде розвиватися світ до 2025 року. Тут він має два сценарії: якщо переможе страх, і якщо переважить надія. Нам треба лише прочитати книгу і почекати кілька років, аби дізнатися, чи справдяться його пророкування.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31