Головна Новини На шляху до інклюзивного суспільства

На шляху до інклюзивного суспільства

22.04.2021 11:12

Шановні користувачі, нам приємно повідомити, що книжкові фонди Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара поповнилися виданнями для психологів та педагогів, які працюють у сфері інклюзивної освіти.

Особливо хочемо виокремити наступні видання.

Книга відомого італійського спеціаліста Стефано Вікарі, науковця і практика, завідувача відділенням дитячої нейропсихіатрії педіатричної лікарні Bambino Gesu в Римі «У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям і дітям з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів» – справжня знахідка для батьків дітей з аутизмом та розладами аутистичного спектра. Автор докладно відповідає на тисячі запитань, які зазвичай ставлять батьки, що дізнаються діагноз своєї дитини. Шукаючи відповіді, Стефано Вікарі відштовхується від власного майже тридцятирічного досвіду і від знань, отриманих завдяки вивченню напрацювань міжнародного наукового співтовариства. Стефано Вікарі також є автором численних наукових статей, книжок, есе і збірки оповідань для підлітків, які перебувають у лікарняному стаціонарі. За мотивами цього збірника компанія «Rai» навіть створила документально-фантастичний фільм під назвою «Розлади».

Також хочемо розповісти про книгу відомих зарубіжних науковців у сфері клінічної педагогіки та психології Фредеріки Брембаті та Роберти Доніні «Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання». Це видання призначено для батьків і вчителів, які дбають про дітей зі специфічними розладами, зокрема дислексією, дисграфією, дизорфографією тощо. У книзі йдеться про те, які бувають труднощі у процесі навчання та виконання домашніх завдань, підкреслюється важливість співпраці батьків і школи. Окремий розділ присвячено особі тьютора – помічника дитини у навчанні.

Книги видані українською Видавничою групою «Кенгуру», яка є брендом інклюзивної літератури у видавництві «Ранок» (Харків).

У Центрі для користувачів з особливими потребами наявні також інші книжки цього видавництва, зокрема серії «Інклюзивне навчання за нозологіями» та «Інклюзивна освіта».

Маємо надію, що фонди Гончарівки стануть у нагоді і батькам, і педагогам.

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день