Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

На захисті кордонів незалежної України

30.04.2019 12:06
Ніхто нам не збудує держави,
коли ми самі її не збудуємо.
Ніхто з нас не зробить нації,
Коли ми самі нацією не схочемо бути.
В.Липинський

30 квітня відзначає професійне свято Прикордонна служба України. 27 квітня 2018 року, під час виступу на урочистостях із нагоди 100-річчя створення прикордонної служби, Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення Дня прикордонника України 30 квітня».

Захист кордону держави із далекої давнини до сьогодні залишається важливим, почесним і найвідповідальнішим обов’язком. Вартові державних рубежів завжди були у великій повазі в українського народу. Історія служби сягає корінням у далекий 1918-й. 30 квітня було створено Окремий корпус прикордонної охорони Української Народної Республіки, так з’явилися перші синьо-жовті стовпи кордонів. Сама УНР проіснувала недовго, але заклала підвалини української незалежності.

Окупація Кримського півострова Російською Федерацією у лютому 2014 року перетворила Херсонщину на де-факто прикордонний регіон. Азово-Чорноморське управління Державної прикордонної служби охороняє кордон у трьох областях – Запорізькій, Херсонській та Миколаївській. Службу несуть два загони – Бердянський та Херсонський.

З цієї нагоди Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара представляє книжково-ілюстративну виставку «На захисті кордонів незалежної України», присвячену Дню прикордонника України. Виставка складається з трьох розділів.

У розділі «Країна починається з кордонів» представлено документи, які висвітлюють питання формування державних кордонів України, починаючи від історичної ретроспективи до сучасного стану. Книжкові видання містять маловідомі історичні документи часів Української Народної Республіки, Гетьманату, радянського періоду, карти зміни кордонів, а також реконструкцію кордонів відповідно збройному конфлікту на сході України.

Нові засади побудови незалежної та суверенної держави, її відносини із країнами-сусідами потребують сьогодні нових рішень щодо побудови всієї структури прикордонної служби нашої країни. Звернувшись до розділу «Державна прикордонна служба – основа національної безпеки України», ви дізнаєтесь про основні засади та стратегію національної безпеки, а також роль та функції служби, яка є важливою ланкою в системі зміцнення національної безпеки, захисту політичних, економічних і військових інтересів незалежної України. Представлені книжкові та періодичні видання знайомлять з досвідом прикордонних відомств країн Європи, а також розкривають нову модель охорони кордону, сутність якої полягає у відмові від застарілих форм і переході до сучасних, ефективних, поліцейських способів діяльності. Широко представлена нормативно-законодавча база повністю розкриває правові основи здійснення прикордонного контролю та умови перетину державного кордону нашої країни.

Третій розділ «Чотирилапі у погонах – незамінні помічники прикордонників» знайомить з історією становлення та розвитку вітчизняної кінологічної служби та акцентує необхідність використання службових собак при виконанні різних задач охорони і захисту державного кордону. Ознайомившись із періодичними виданнями, ви дізнаєтеся про професію кінолога, його діяльність та коло повноважень, а представлені книжкові видання допоможуть розібратися у службових породах собак.

Сподіваємось, що інформація, представлена на виставці, краще допоможе сучасним українцям усвідомити значимість та важливість діяльності Прикордонної служби України, а також допоможе сформувати власну позицію щодо тих чи інших подій на території нашої країни, надасть можливість зрозуміти, як ставитися до минулого, сьогодення і майбутнього.

Вітаємо Прикордонну службу України з професійним святом та запрошуємо до перегляду книжково-ілюстративної виставки, яка знаходиться у відділі обслуговування користувачів. Слава Україні!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 2425262728
2930