Головна Новини Народознавчий урок для першокласників

Народознавчий урок для першокласників

26.04.2019 12:29

Весною в наш дім приходить найсвітліше й найулюбленіше свято – Пасха Христова або Великдень. В цей день люди святкують Воскресіння Ісуса Христа. Усі чекають цього свята, готуються до нього: розмальовують та фарбують крашанки; господині печуть паски, а потім йдуть до церкви, щоб їх освятити...

Святе таїнство Великодня не оминуло й Гончарівку. Нещодавно до книгозбірні завітали учні перших класів херсонських загальноосвітніх шкіл №50 та №55, аби взяти участь у народознавчому уроці, присвяченому прийдешньому святу Воскресіння Ісуса Христа.

Під час заходу малеча дізналась про українські національні традиції, пов'язанні зі святкуванням Великодня, пірнула в невеличкий історичний екскурс його відзначення, переглянула різноманітні відеоматеріали. Учням припали до душі стародавні великодні ігри та конкурси: «Перстень», «Танець», «Хоровод». Вони із радістю шукали сховану прикрасу, обирали собі пару та передавали по колу великоднє яйце – яскравий символ прийдешнього свята. В одній із ігор учні також шукали цей символ у читальній залі книгозбірні. 

Також наші гості охоче розповідали про традиції святкування Великодня у своїх родинах. А на останок учні розучили разом із ведучим основні великодні побажання, аби виголосити їх у День Воскресіння Христа своїм батькам, рідним та друзям. Ось вони і для вас: «Дай, Боже, вам від Великóдня до Великóдня з роси і з води, аби вашу хату лихо минало, а щастя на лаві сідало від Великóдня до Великóдня на цілий рік, поки вам Боженько назначить вік! Зі святом вас! Із великим днем віншуємо вас! Із Великоднем! Будьте здорові й живіть у любові!».

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день