Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Наш орієнтир – потреби громади Херсонщини

23.09.2020 15:37

Всеукраїнський день бібліотек відзначається щороку 30 вересня. Наше свято веде відлік з 1998-го, отже, цього року золотий і майже літній вересень 22-й раз віддає пошану бібліотекарям та бібліотекам – безцінним осередкам віками накопиченого людського досвіду і знань. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства регіону. Це – місце зустрічей і нових знайомств, навчання і натхнення, це – простір найрізноманітніших подій, це – територія духовності. А для бібліотекарів Гончарівка – частина життя.

2020-й рік вніс істотні корективи для кожної країни, родини та людини. Всі ми отримали позачергову перевірку на міцність. І тільки від нас залежить, як швидко ми поборемо невидимого ворога. Проте Гончарівка продовжує втілювати свої плани, реалізовувати чисельні проєкти та розвивати новітні починання; бібліотека трансформується під сьогоденні вимоги часу та потреби своїх користувачів. І знаєте, що цікаво? У цих нестандартних умовах на наше свято завітало багато і давніх, і нових друзів! Ми вважаємо це визнанням соціальної значимості Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, виявом глибокої поваги до її майже півторастолітнього служіння громаді.

Гончарівка сердечно зустрічала почесних гостей, що напередодні Всеукраїнського дня бібліотек прийшли поздоровити працівників книгозбірні з професійним святом: заступницю голови Херсонської обласної ради Оксану Олександрівну Рукавішнікову; заступницю директора Департаменту реалізації гуманітарної політики – начальника управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Тетяну Вікторівну Крулицьку; голову Херсонського обласного профспілкового комітету працівників культури Віктора Володимировича Величка; заступника голови Дніпровської районної у місті Херсоні ради Сергія Миколайовича Ярощука; заступника голови Піклувальної ради бібліотеки, директора приватного підприємства «ЛТ» Леоніда Семеновича Гельфандбейна.

Саме сьогодні, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, – влучна та особлива нагода подякувати за клопітку працю та просвітницьку місію людям та установам нашої галузі. Заступниця голови Херсонської обласної ради Оксана Олександрівна Рукавішнікова зазначила: «Усвідомлюючи велику роль бібліотек у розвитку культури та формуванні духовності нації, держава запровадила свято – Всеукраїнський день бібліотек. Дякуємо вам за працю, за вашу високу місію, за виховання читача». Від всього депутатського корпусу Оксана Олександрівна побажала бібліотекарям міцного здоров’я, щастя, впевненості, що їх справа важлива і потрібна нашій країні.

Бібліотекарі та бібліотечні колективи Херсонщини отримали дипломи, грамоти, нагороди, подяки, подарунки, грошові премії. Почесними грамотами та подяками голови Херсонської облдержадміністрації нагороджені: Г.В.Нежинська (директор Херсонської централізованої бібліотечної системи), О.М.Шестакова (завідуюча сектором документів з гуманітарних наук відділу обслуговування користувачів КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Олеся Гончара»), Р.Є.Домбровська (провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Гончарівки), І.Б.Мацак (методист І категорії КУ «Великоолександрівська районна централізована система» Великоолександрівської райради Херсонської області), О.В.Мандрика (провідний бібліотекар читального залу КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека»); Л.В.Адаменко (бібліотекар Горьківської сільської бібліотеки-філії Каланчацької ЦБС; Є.Ю.Ісакова (бібліотекар читального залу Новокаховської центральної міської бібліотеки), Л.М.Маметова (провідний бібліотекар відділу каталогізування Гончарівки).

Почесні грамоти голови Херсонської обласної ради отримали:

колектив КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР (директор – Н.І.Коротун); колектив КЗ «Білозерська районна бібліотека ім. Петра Григоренка» (директор – Л.Л.Шишкіна); колектив Херсонської ЦБС (директор – Г.В.Нежинська); Ю.О.Синчук – завідувачка Комишанської селищної бібліотеки-філії Херсонської ЦБС; Г.Л.Гринчук – завідувачка відділу обслуговування КЗ «Білозерська районна бібліотека ім. Петра Григоренка»; Г.О.Сєргєєва – директор КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека».

Всеукраїнський день бібліотек – свято не тільки бібліотечних працівників. Його відзначають понад 13 мільйонів користувачів. А своїм сучасним розвитком книгозбірня особливо завдячує вірним друзям, які надають їй підтримку вже не один рік. Це – наші партнери, меценати, спонсори. І коло їх щороку збільшується. Заступник голови Піклувальної ради Гончарівки, директор приватного підприємства «ЛТ» Леонід Семенович Гельфандбейн акцентував: людині, яка у дитинстві не пізнала книгу, якою талановитою вона б не була, – в житті не бути успішної та самодостатньою. Від імені Піклувальної ради Гончарівки Леонід Семенович вручив відзнаку «Кращий меценат 2019 року» Юрію Геннадійовичу Рожкову, комерційному директору ПП «Оригінал Авто», а сертифікати мецената одержали: Леонід Тимофійович Ремига – генеральний директор Херсонської міської клінічної лікарні ім. Афанасія та Ольги Тропіних; Садіяр Мухтасович Мамедов – учасник антитерористичної операції на Сході України, засновник Благодійного фонду Садіяра Мамедова; Вадим Валентинович Штепенко – директор рекламного підприємства «Елвін»; Микола Михайлович Костяк – громадський та політичний діяч.

В.В.Штепенко, новий друг Гончарівки, впевнений: «Якщо у тебе є читацький квиток – ти можеш робити всі важливі життєві кроки! Ти можеш бути всім!». Вадим Валентинович пообіцяв віднині приймати на роботу в своїй установі тільки людей з читацьким квитком. І запропонував славну для Херсона ініціативу – кожен керівник міста повинен мати читацький квиток: «Нехай читацький квиток буде пропуском у мери, у керівники, в життя!». Бібліотечна спільнота охоче підтримує цю пропозицію і сподівається, що вона стане чудовою традицією. Приємно і вчасно було отримати подарунки для колективу Гончарівки від Ю.Г.Рожкова, а це – 300 піврічних карток медичного онлайн-обслуговування. «…магнітами, осередками, куди приходять елітні люди» вважає бібліотеки Юрій Геннадійович – наш давній друг і цінитель.

Емоційності та яскравості бібліотечному святу додали музичні вітання артистів: ансамбля бандуристів Херсонського музичного училища під керівництвом заслуженого працівника культури України Наталії Мазур; викладача кафедри вокалу та хорових дисциплін факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, заслуженого діяча мистецтв України Олексія Пономарьова та студента IV курсу цього факультету, учня заслуженого артиста України Віктора Гурби – Павла Стефанчишина; акторів Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександра Голубєва та Олени Мироненко.

Директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, голова правління ГО «Херсонське обласне бібліотечне товариство», кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступеня, заслужений працівник культури України Надія Іванівна Коротун зазначила: «Ми вельми вдячні за підтримку органам влади, Херсонській обласній раді, Департаменту реалізації гуманітарної політики обласної державної адміністрації, нашим меценатам і спонсорам, вірним друзям, громаді. Я пишаюся своїм колективом і нашою справою, пишаюся, що працюю в цій бібліотеці». Керівниця Гончарівки нагородила дипломами: відділ рідкісних та цінних видань (завідуюча – О.Г.Сак) у номінації «Кращий відділ бібліотеки у 2020 році» та керівницю Центру обслуговування користувачів з особливими потребами Оксану Миколаївну Шестакову у номінації «Кращий бібліотекар 2020 року». За активну участь у проєкті «Гончарівка в об’єктиві» нагороду отримав відділ обслуговування користувачів (завідувачка – Н.В.Нікулькіна).

Традиційно під час відзначення Всеукраїнського дня бібліотек Херсонське обласне бібліотечне товариство нагороджує переможців професійних конкурсів. Цього року через пандемію та запроваджені карантинні заходи, на жаль, конкурси не відбулися. Але ми запрошуємо бібліотеки області взяти участь у новому щорічному конкурсі «Лідер бібліотечної справи в регіоні». Його мета – стимулювання творчої ініціативи бібліотек, запровадження високих стандартів бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів.

Сьогодні у бібліотечній сфері залишаються лише ті, хто має справжнє покликання до цієї професії і вірить у велику культурологічну справу, яку всі ми активно провадимо. Дорогі колеги! Вітаємо з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
2930