Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Насім Талеб «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»

10.07.2020 13:03

Щоб почати розмову про цю книгу, треба спершу дати визначення поняттю, яке й стало підґрунтям до її створення. Мова йде про «Чорні лебеді». «Це непередбачувані рідкісні події великого масштабу, які спричиняють серйозні наслідки». Вони відбуваються непередбачувано і зазвичай не приносять нічого хорошого людині. Але це лише на перший погляд. Насправді, ситуація з «Чорними лебедями» набагато складніша та багатоярусна. І саме їй присвятив свою книгу лівансько-американський філософ, математик, науковець Насім Талеб.

«Вітер гасить свічку і розпалює багаття. Те саме з випадковістю і хаосом: було б добре користуватися ними, а не ховатися від них. Стати багаттям, якому вітер потрібний». Якщо коротко, то саме так, не по-смиренному, автор цієї книжки ставиться до випадковості й невизначеності.

Структурно «Антикрихкість…» поділяється на сім книг. Перша з них знайомить читачів із новим поняттям та його головними засадами, тут також розглядаються особливості антикрихкості окремої людини та колективу.  Друга частина демонструє, що трапляється з системою (зокрема політичною), якщо вона не буде змінюватися. Із третьої книги ви дізнаєтеся, як римський філософ Сенека ще в далекі часи описав асиметрію речей. Четверта книга присвячена речам, які ми не можемо ані пояснити, ані припинити робити. Тут же ви поринете у загадкові властивості світу, в основі якого лежить саме асиметрія, а не людський розум. Розділи п’ятої частини автор називає «найбільш спеціальними сторінками всього видання», які дають визначення крихкості. Останні дві книги розглядають із нової, доволі незвичної точки зори медицину та етику. А ще з них ви дізнаєтеся, що трапляється, якщо хоча б інколи не йти у житті на ризик.

«Антикрихкість», разом з виданнями «Чорний лебідь», «Обдурені випадковістю» та «Прокрустове ложе», входить до всесвітньо відомої серії «Невизначеність» (Incerto).

І хто знає, можливо ці видання та принцип «Не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї» допоможуть вам по-новому подивитися на світ, на своє життя. Варто спробувати!

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31