Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Не гарячкуй» у Гончарівці

19.10.2021 16:36

У Центрі екологічної інформації користувачі книгозбірні часто грають у різноманітні настільні ігри. Атмосфера бібліотеки якнайкраще сприяє зануренню відвідувачів у хитросплетіння «настолок»: навколо тебе – книги, за вікном – чудовий краєвид на плавні, а вірний wi-fi завжди допоможе, якщо треба «загуглити» правила тієї чи іншої гри.

Днями для того, щоб розім’яти мозок, гравці обрали гру «Не гарячкуй» («Keep Cool»). Вона має екологічне спрямування і є всесвітньовідомою – навіть проводяться міжнародні чемпіонати з цієї гри. Кожен учасник витягає картку з назвою країни, яку він буде представляти, і ще одну – з персональним завданням, яке потрібно виконати до закінчення гри. Також хтось тягне картку зі спільним завданням для всіх країн. У залежності від кількості гравців можна обирати різні сценарії: є гра, що розрахована тільки для країн ОПЕК, є варіант для країн Європи та США, а також окремо й для країн пострадянського простору.

«Не гарячкуй» дає розуміння того, як економіка впливає на екологічний стан довкілля. Під час гри учасники потроху почали відстежувати, як саме їх політичні рішення впливають на посилення або послаблення екологічної кризи на планеті. Наприклад, деякі гравці дізналися про поняття «карбоновий (вуглецевий) слід». Що саме може зробити країна, аби зменшити прямі викиди парникових газів і при цьому на занапастити свою економіку? Питання слушне, адже майже усі підприємства та транспорт працюють, викидаючи в атмосферу СО2 (оксид карбону), метан і закис азоту. Тому гравці намагалися реалізовувати проєкти, співзвучні з природоохоронною політикою. Попри серйозність екологічної повістки та складність деяких завдань, учасники зізнаються, що гра дуже цікава і азартна.

Станом на сьогодні у Центрі екологічної інформації Гончарівки можна пограти у такі настільні ігри: «Еко-мемо, «Уно», «Світ громад» і, звісно ж,  «Не гарячкуй». Незабаром наша колекція поповниться ще кількома іграми, і ми обов’язково про це повідомимо на сайті бібліотеки та у соцмережах.

УВАГА: для відвідування бібліотеки при собі необхідно мати документ про повну вакцинацію проти COVID-19!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031