Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Не згасити смолоскип у майбутнє»

01.02.2022 11:29

Під таким гаслом 30 січня відбулось січневе засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата», присвячене пам’яті героїв Крут. Перед початком заходу краяни мали змогу ознайомитись з ілюстративно-книжковою виставкою під загальною назвою «Крути – бій за майбутнє», яка розташована у відділі обслуговування користувачів.

На вечорі пам’яті лунали поетичні твори, присвячені бою за майбутнє,  в авторському виконанні завсідників артлабораторії – Валерія Кулика, Інни Чуприни, Олега Олексюка та Марини Сакари. Лауреати всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака, Микола Павловський та Ольга Якубова патріотичними піснями наснажили присутніх на подальшу роботу заради відродження української національної культури.

На заході було презентовано краєзнавчо-публіцистичну книгу Оксани Олексюк «Нариси з історії літературного клубу “Елінг” 1987 – 2022 років», яка цими днями вийшла друком у київському видавництві «Український письменник». Вітаємо «елінгівців» з ювілейним виданням!

Надзвичайно чуттєвими і до сліз життєвими звучали цього дня в актовій залі Гончарівки і українські народні пісні у виконанні вокального тріо «Раденські жіночки» (керівник – заслужений працівник культури України Наталія Ремішевська).

Пані Наталія порадувала краян ще й своєю персональною виставкою власноруч вишитих рушників та інших виробів з українською вишивкою. Безумовно талановиті роботи пані Наталії отримали чимало позитивних компліментів, а за допомогою книг із тайнопису української вишивки на засіданні згадали про п’ятірку основних символів української вишивки і їхню роль у житті українців. Як повідомила учасниця засідання, українська художниця Дарина Алпатова, символіка української вишивки є своєрідним кодом нації, і для неї, як художниці, теж є надзвичайно цікавою. До речі, по завершенню концертної програми присутні мали змогу побачити на ІІІ поверсі книгозбірні витвори з образотворчого мистецтва Дарини Алпатової, котрі входять до її першої персональної виставки картин,  та поспілкуватися з майстринею пензля про подальші творчі плани. Також по завершенню вечора пам’яті україночки з артлабораторії долучились до майстер-класу активістки жіночого клубу «Повітруля», поетеси та майстрині Марини Сакари. У читальній залі Гончарівки чарівниці вчились у пані Марини майстерності створювати ляльки-мотанки. І це їм також вдалося.

Тож загалом січневе засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» відбулось на високих патріотичних нотах і з перспективою розвитку самої форми засідань.

Олег ОЛЕКСЮК,
керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата»

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25262728
293031