Головна Новини Неофіційне працевлаштування: вихід чи глухий кут?

Неофіційне працевлаштування: вихід чи глухий кут?

12.01.2018 07:48

Неофіційне працевлаштування українців – одна з найактуальніших проблем сьогодення. Наприклад, у 2013 році, згідно з офіційною статистикою, в Україні нелегально працювало 28 тис. осіб працездатного віку. Але опитування, проведені громадськими активістами, показали, що ситуація ще жахливіша: майже 5 млн. наших співвітчизників працює без укладання будь-яких договорів з роботодавцем. Чому українці погоджуються працювати неофіційно? Чи дійсно «зарплата в конверті» варта певних ризиків? Наскільки небезпечне нелегальне працевлаштування в Україні та за кордоном? У цих проблемах намагалися розібратися слухачі Херсонського міського центру зайнятості під час семінару «Нелегальне працевлаштування: чи є переваги?», який проходив у рамках партнерського проекту «Шлях до успіху» в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Під час семінару учасники визначили ризики неофіційного працевлаштування, побачили, як повинно відбуватися офіційне оформлення на роботу, які документи та відомості, згідно з законодавством, може вимагати роботодавець.

Особливу увагу серед гостей викликала інформація, пов'язана з працевлаштуванням за кордон. Під час цього блоку слухачі дізналися, як не потрапити на гачок шахрайської агенції з працевлаштування, на що треба звертати увагу при підписанні контракту на роботу та куди звертатися за допомогою у разі порушення прав працівника-мігранта або за консультацією перед від'їздом до іншої країни.

Наприкінці семінару людей, які тимчасово втратили роботу, очікував невеличкий приємний сюрприз від бібліотеки – літературний огляд українських творів, який зробила співробітниця інформаційно-бібліографічного відділу Віжічаніна Лілія. Родзинкою огляду стали книги сучасних українських авторів, у тому числі й херсонської письменниці  Людмили Кирилової, присвячені темі українців-трудових мігрантів.

Завдяки знайомству з цими чудовими творами та актуальній інформації усі присутні на семінарі змогли побачити проблему нелегального працевлаштування з різних боків: з боку фахівця та з боку самого трудового мігранта.

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день