Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Презентація книжково-ілюстративної виставки – портрету "Жіночі голоси в літературі української діаспори"

Цей матеріал є англійською мовою

24.03.2009
На межі 80-90–х р.р. ХХ ст. хвилі демократизації і гласності оживили суспільне життя в Україні, що сприяло подоланню бар'єру між материковою и діаспорною культурами.

За роки незалежності намітилися значні зміни щодо освоєння й поширення раніше заборонених літературних джерел. Цьому сприяло збагачення фондів бібліотек отриманими з-за кордону працями діячів діаспори.
Яскравим прикладом створення на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара за сприяння Канадського товариства приятелів України (Торонто) у 2005 р. Канадсько-українського центру. З того часу працівниками відділу регулярно проводяться заходи по популяризації даного фонду.
Так презентація книжково-ілюстративної виставки – портрету "Жіночі голоси у літературі української діаспори", що мала місце у Залі нових надходжень книгозбірні 24 березня 2009 року, була покликана привернути увагу до творчості жінок української діаспори, показати їх роль і місце не лише у літературному процесі, а й загалом у культурному житті.
Гостями даного заходу були: викладач історії Херсонського центру освіти молоді та дорослих Кравченко Ірина Анатоліївна, яка виступала з доповіддю стосовно історії виникнення української діаспори та її культурного розвитку; голова Обласної організації всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, член Національної спілки письменників України Олексюк Олег Васильович, який поділився з присутніми своїми враженнями не лише від подорожі до Канади, але й від спілкування з письменництвом діаспори. Під час презентації прозвучали як біографічні довідки, представлених на виставці персоналій, так і поетичні рядки Дарії Рихтицької, Лариси Мурович, Віри Ворскло, Марії Лампіки-Марічки та ін. Зацікавленість у присутніх викликав також музичний супровід заходу, який забезпечував Народний ансамбль обласного палацу культури "Берегиня".
З матеріалами книжково-ілюстративної виставки – портрету "Жіночі голосі в літературі української діаспори" бажаючі мають змогу ознайомитися, відвідавши Залу нових надходжень на 3-ому поверсі ХОУНБ ім. Олеся Гончара.
 

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930