Головна Новини Новий етап проєкту «Херсонський модернізм» у Гончарівці

Новий етап проєкту «Херсонський модернізм» у Гончарівці

17.07.2020 14:45

В рамках проєкту «KHERSON MODERNISM» до Херсона завітали: професор  історії та архітектури Світлана Смоленська (м. Харьков) та архітектор Василь Безякін (м. Київ).
Під час подорожі по місту та водної прогулянки на катері з місцевими студентами та молоддю вони ознайомилися з видатними прикладами модернізму у Херсоні: Порт-Елеватор, комплекс Річпорта, набережна Парку Слави.

Потім гості та учасники проєкту провели чудову лекцію про модерністську архітектуру радянського періоду «Поговоримо про культурну спадщину?» у приміщенні партнера та одного з найцікавіших об’єктів дослідження проєкту − Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Василь Безякін, архітектор інституту «Укрпроєктреставрація», член Українського комітету ICOMOS, член-кореспондент Академії будівництва України, який брав участь у реставрації більше 70 пам’яток архітектури, говорив про виконання повноважень у сфері охорони культурної спадщини на рівні обласних адміністрацій. А Світлана Смоленська, професорка кафедри архітектури та урбанізму Інституту «Харківська школа архітектури», кафедри архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, експертка Міжнародного наукового комітету по спадщині ХХ століття (Міжнародної ради зі збереження пам’яток і визначних місць − ICOMOS), розкрила тему архітектурної спадщини та ставлення до неї у світі і в Україні.

Захід відбувався у відділі екологічної інформації бібліотеки, де були забезпечені всі належні карантинні вимоги. Далі фахівці відбули на відкриту лекцію в Urban CAD.

Проєкт «Мистецько-урбаністичний форум “Херсонський модернізм: назад в майбутнє”» реалізується Херсонської міською громадською організацією «Інформаційний центр малого та середнього бізнесу та інновацій» в партнерстві з Громадською організацією «Urban Re-Public» та КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР, за підтримкою Європейського Союзу за програмою «Дім Європи».

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14151617181920
21222324252627
282930    
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день