Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Нововоронцовський район

 

Нововоронцовський район розташований у крайній північній частині Херсонської області, на правому березі Каховського водосховища. На півночі межує з Апостолівським районом Дніпропетровської області, на сході по руслу Дніпра з  Верхньорогачицьким і Великолепетиським, на півдні – з Бериславським і Великоолександрівським, на заході - з Високопільським районами.   

Нововоронцовський район належить до посушливої, дуже теплої агрокліматичної зони. Пересічна температура січня -4,3˚С, липня  +21,8˚С. Період з температурою понад +10˚С становить 178 днів.

Район заснований у 1935 році. Загальна площа становить 1,005 тис. км2. Населення району: 21,8 тис. осіб станом на 2012 рік (за даними Головного управління статистики у Херсонській області). Районний центр – смт Нововоронцовка, засноване у 1795 році.

Нововоронцовський район, що розкинувся на берегах величного Дніпра, більше 2-х тисяч років тому був свідком життя та загибелі племен скіфів та сарматів. Приїхавши сюди, Ви зможете побачити залишки валу та оборонний рів античних часів. Стародавні народи, які жили тут, залишили пам'ять про себе у різноманітних археологічних артефактах, серед яких - посуд, знаряддя праці та прикраси.

Північні землі Херсонщини, що входять до складу Нововоронцовського району, з точки зору історії є унікальними. Ще близько чотирьох тисяч років тому на місці сучасного села Михайлівка виникла перша у Східній Європі кам'яна фортеця. Пізніше тут існувало декілька пізньоскіфських городищ, найбільшими з яких є Ганнівське та Гаврилівське.

Відомі були ці краї й запорожцям. У селі Золота Балка й досі можна почути легенди про козацькі скарби, бо саме воно, а також села Дудчани та Осокорівка були засновані запорозькими козаками. А з кількох зимівників на березі затоки Великі Води виріс сучасний районний центр Нововоронцовка.

Неподалік від села Осокорівки Ви зможете доторкнутися до єдиної на території Херсон­ської області Катерининської версти - одного із дорожніх знаків, збудо­ваних у 1784-1787 роках на шляху слідування імператриці Катерини Ве­ликої до своїх нових володінь з тільки-но заснованою столицею - містом Херсоном.

Залишили свій слід у розвитку Нововорон­цовського району великі землевласники, зокрема графи Воронцови та Фальц-Фейни.

Любителів історичного туризму запрошує село Новоолександрівка. Тут можна відвідати руїни палацу відомого на Херсонщині земле­власника та мецената Олександра Едуардовича Фальц-Фейна.

Саме тут 1912 року народився відомий меценат та громадський діяч барон Едуард Олександрович Фальц-Фейн, який присвятив своє життя справі повернення в Україну та Росію мистецьких цінностей, що волею долі опинилися за кордоном.

Район омивається Каховським морем. Довжина узбережжя Каховського водосховища – 45 км. Екологічно чисті заліснені береги Каховського водосховища з багатьма унікальними історико-архітектурними пам'ятками, наявність водного шляху, чисте повітря, багато риби, полювання, надають широкі можливості для розвитку зеленого туризму, відпочинку “вихідного дня” в кемпінгах та готелях.

Обов'язково відвідайте Нововоронцовський район. Він причаровує мандрівників спокоєм і розміреністю та захоплює чарівними краєвидами.

Джерела:
1.  Нововоронцовський район // Географія Херсонщини: навч. посіб. - Херсон, 2007. - С. 202.
2.  Нововоронцовський район // Херсонщина = Kherson region: альбом. - Херсон, 2004. – С. 176-177.
3.  Нововоронцовський район // Херсонщина запрошує [Изоматериал] = The Kherson region invites you: фотоальбом. - Херсон, 2008. – С. 290-291.
4.  Нововоронцовський район // Херсонщина - колиска дитячого оздоровлення, відпочинку та туризму. - Херсон, [2013]. - С. 23.

Назад до меню

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25262728
293031