Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Обласний форум молодих бібліотекарів Херсонщини: узагальнююче

12.06.2019 12:01

Початок червня. Стрілкове. Пансіонат. Море. Усміхнені обличчя молодих бібліотекарів та досвідчених керівників. Гості з Києва, Хмельницького, Харкова.

4-6 червня 2019 року на березі лагідного Азовського моря у с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області відбулася справжня бібліотечна подія року. Це – обласний форум молодих бібліотекарів Херсонщини «Лідери змін» – унікальна можливість у неформальній обстановці креативно та з користю провести час з однодумцями й отримати реальні навички та досвід.

Організаторами заходу виступили: Управління  культури Херсонської обласної державної адміністрації (надало фінансову підтримку успішному проведенню заходу), Херсонське обласне бібліотечне товариство, КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради, відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Стрілківська сільська рада. Партнер обласного форуму – пансіонат «Сокіл», який гостинно приймав організаторів та учасників.

Програма була дуже насиченою. 4 червня, під час реєстрації, учасники заходу, а також відпочиваючі пансіонату традиційно знайомилися з виставкою творів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Генічеського району. А о 14.00 відбулося урочисте відкриття форуму. Зі вступним словом звернулася Надія Іванівна Коротун, директор КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради.

З вітальним словом виступили почесні гості. Світлана Віталіївна Думинська, начальник Управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, привітала учасників та гостей форуму, наголосила на важливості таких зібрань, окремо привітала молодь, що знаходилась в залі. Гульнара Решатівна Бекірова, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації, та Сергій Миколайович Коржевий, керуючий справами Генічеської районної ради, також подякували присутнім за те, що вони знайшли час приїхати на захід, і побажали творчих звершень та плідної праці. 

Вікторія Олександрівна Сухорукова, начальник відділу культури Генічеської державної адміністрації та Олександр Петрович Пономарьов, голова Стрілківської сільської ради, щиро вітали учасників форуму на гостинній генічеській землі, бажали плідної роботи, креативного мислення, дружнього спілкування, нових знайомств.

Після офіційної частини розпочалася установча сесія. «Публічне управління бібліотеками: зарубіжний досвід для України» – саме таку назву мав цікавий виступ С.В.Думинської. Світлана Віталіївна поділилась досвідом зарубіжних бібліотек щодо обслуговування окремих, навіть нестандартних, груп населення, зокрема, безбатченків. Ірина Олександрівна Шевченко, к.п.н., доцент, директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ, віце-президент УБА (м.Київ) наголосила, що бібліотека сьогодні – це третє місце для людини (після роботи та рідної оселі), навела приклади успішного розвитку книгозбірень, підкреслюючи, що лише активна життєва позиція бібліотекарів, особливо молодих, визначатиме подальше існування бібліотечної інституції. Георгій Анатолійович Саприкін, директор Державної  бібліотеки України для юнацтва, к.п.н., доцент, зупинився на питаннях ефективності та якості, як домінантах успішної діяльності бібліотек. Про сучасний стан та перспективи взаємовідносин між українськими  видавництвами і бібліотеками розмірковував у своєму виступі Олександр Васильович Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Н.І.Коротун у своїй презентації  зупинилась на бібліотечному форматі кадрової молодіжної політики, розповіла про досвід Гончарівки у роботі з молодими бібліотекарями.

На цьому перший день не закінчився. О 19.30 на учасників та відпочиваючих чекала дозвіллєва програма за участю колективів Генічеського району. Господарі влаштували справжнє свято з піснями і танцями, а переповнена актова зала дякувала артистам бурхливими оплесками.

Другий день семінару був ще більш насиченим та плідним. Розпочався він мотиваційною сесією. Про співпрацю видавництва «Ранок» (м.Харків) йшла мова у виступі Євгенія Владиславовича Олександрова, керівника відділу збуту видавництва. Євгеній Владиславович вручив невеликі бібліотечки трьом  книгозбірням: Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара, Генічеській центральній районній бібліотеці, Великоолександрівській центральній районній бібліотеці. Питання діловодства, як засобу менеджменту в бібліотеці, розглянула в своїй презентації Надія Миколаївна Синиця, учений секретар Хмельницької ОУНБ. Нащо потрібні інновації в бібліотеках – про це розмірковував у своєму виступі Г.А.Саприкін.

Серпантин проєктів молодих бібліотекарів Херсонщини викликав значний інтерес всіх учасників. Переможці конкурсу Херсонського обласного бібліотечного товариства – Світлана Гайдай, провідний бібліотекар  міської бібліотеки для дітей Новокаховської ЦБС, та Тетяна Жук, бібліотекар Новопавлівської сільської бібліотеки-філії Каланчацької ЦБС,поділились своїми думками щодо бачення місця бібліотеки та професії бібліотекаря в сучасному суспільстві. Про роботу справжньої кіношколи на базі бібліотеки розповів учасникам форуму Володимир Рагульський, бібліотекар І категорії бібліотеки-філії №3 Херсонської ЦБС. Важливою є акторська складова професії бібліотекаря, – вважає Віталіна Волкова, завідувачка сектором соціоккультурної роботи КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради. І довела це разом з молодими бібліотекарями під час практичних завдань.

Після цього розпочався третій модуль – «День ігор». Поштовхом до творчості всіх учасників форуму стали ігри-розминки. Бібліотекарі жваво ловили хвіст дракона, вчились правильно читати інструкції. Справжньою родзинкою дня стала гра «Світ громад», яку спробували «на смак» учасники заходу. Бібліотекарі намагалися збудувати громаду щасливих людей і визначили, що, лише об’єднавши зусилля, можна досягти бажаного результату.

Третій день форуму розпочався з імідж-сесії. Велику зацікавленість учасників викликав майстер-клас від лідерів бібліотечної справи України «Як зростити в собі професіонала». Власними історіями успіху ділились І.О.Шевченко, Н.М.Синиця, Н.І.Коротун. Про цікаві інноваційні знахідки бібліотек області йшла мова під час печі-кучі «25 лідерів – 25 знахідок».

На цьому наш форум молодих бібліотекарів закінчився, всі учасники одержали сертифікати про проходження навчання, свідоцтва про перемогу в номінаціях. А  також – незабутні враження та неабиякий досвід. Бібліотекарі отримали гарний старт для подальшої роботи і багато нового матеріалу, пообіцяли впроваджувати та застосовувати цінні знання у своїх районах, подякували організаторам форуму. Молоді бібліотекарі зізналися, що така форма роботи, поєднання молодості та досвіду, невимушена атмосфера та живе спілкування руйнують будь-які перешкоди для взаєморозуміння і спонукають до творчості.

У свою чергу, ми висловлюємо подяку за допомогу в організації і проведенні заходу всьому Генічеському району, зокрема, Вікторії Олександрівні Сухоруковій, та Стрілківській сільській раді, її голові Олександру Петровичу Пономарьову, велика вдячність від нас Вірі Григорівні Стрєльцовій, директору Генічеської районної центральної бібліотеки. Ми вдячні керівництву пансіонату «Сокіл» за гостинний прийом. Маємо сподівання, що наша співпраця триватиме, а проведення форуму молодих бібліотекарів області стане традицією!

 

Інформація про форум на сайтах регіональних органів влади

Білозерські бібліотекарі на форумі: http://bilozerka-rda.gov.ua/2019/06/07/bilozerski-bibliotekari-na-forumi/

Форум молодих бібліотекарів Херсонщини «Лідери змін»: http://genichesk-rda.gov.ua/?p=21712

 

Враження учасників

http://bilozerkacbs.blogspot.com/2019/06/blog-post.html

https://www.facebook.com/cbsnkah?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARD0iMcy3T-MfZxMUOwSymvlomVpeJNj8KIdPqloxzIS2qlT7Q_UYO8yLCIr5m1etJUGW3MPQOYN2Y6U&hc_ref=ARSOuvcHznHa2EHw80vhJCMPeT4EYIw3uPNJ6v83vEa2fZyivdk4DrSi-Xc0_SeeUU4

 

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031